Groenpeil

Boschstraatkwartier in Maastricht

Buurt in wijk Wijk 00 Centrum, gemeente Maastricht, postcodegebied 6211. 1.980 inwoners in 1.506 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.113 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
1.506
CBS 2025
Inwoners
1.980
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 236.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
19,0%
CBS 2025
Label A of B
63,5%
EP-Online, 1.113 gelabeld
Dekking energielabels
73,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Boschstraatkwartier
Labelverdeling Boschstraatkwartier
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%3
A++0,7%8
A+4,3%48
A35,1%391
B23,1%257
C19,5%217
D5,3%59
E3,8%42
F4,0%44
G4,0%44
Totaal gelabeld100%1.113
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%193
A+++2,9%1.324
A++1,5%677
A+4,2%1.933
A28,0%12.909
B17,2%7.946
C22,7%10.459
D9,9%4.570
E6,3%2.905
F3,6%1.672
G3,2%1.486
Totaal gelabeld100%46.074
Energielabels Boschstraatkwartier vergeleken met Maastricht
LabelStavenBoschstraatkwartierMaastricht
A++++0,0%0,4%
A+++0,3%2,9%
A++0,7%1,5%
A+4,3%4,2%
A35,1%28,0%
B23,1%17,2%
C19,5%22,7%
D5,3%9,9%
E3,8%6,3%
F4,0%3,6%
G4,0%3,2%

Boschstraatkwartier Maastricht

Deze verdeling gaat over de 73,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Boschstraatkwartier vergeleken met Maastricht
BouwperiodeStavenBoschstraatkwartierMaastricht
vóór 194521,5%19,6%
1945–19642,1%19,4%
1965–19740,1%14,3%
1975–199165,3%22,5%
1992–200510,0%10,0%
2006–20141,1%5,7%
2015 en later0,0%8,6%

Boschstraatkwartier Maastricht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 65,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Boschstraatkwartier vergeleken met Maastricht
WoningtypeStavenBoschstraatkwartierMaastricht
Vrijstaand0,0%2,8%
Twee-onder-een-kap0,0%9,3%
Hoekwoning0,7%6,6%
Tussenwoning1,3%23,1%
Appartement98,0%57,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Boschstraatkwartier Maastricht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
0,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
80 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Centrum

Alle buurten in Maastricht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.