Groenpeil

Randwyck in Maastricht

Buurt in wijk Wijk 06 Buitenwijk Zuidoost, gemeente Maastricht, postcodegebied 6229. 3.220 inwoners in 2.551 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.970 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 89,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
2.551
CBS 2025
Inwoners
3.220
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 185.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
21,0%
CBS 2025
Label A of B
89,5%
EP-Online, 1.970 gelabeld
Dekking energielabels
77,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Randwyck
Labelverdeling Randwyck
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A+1,1%21
A45,8%903
B42,5%838
C9,6%190
D0,8%15
E0,1%1
G0,1%1
Totaal gelabeld100%1.970
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%193
A+++2,9%1.324
A++1,5%677
A+4,2%1.933
A28,0%12.909
B17,2%7.946
C22,7%10.459
D9,9%4.570
E6,3%2.905
F3,6%1.672
G3,2%1.486
Totaal gelabeld100%46.074
Energielabels Randwyck vergeleken met Maastricht
LabelStavenRandwyckMaastricht
A++++0,0%0,4%
A+++0,1%2,9%
A++0,0%1,5%
A+1,1%4,2%
A45,8%28,0%
B42,5%17,2%
C9,6%22,7%
D0,8%9,9%
E0,1%6,3%
F0,0%3,6%
G0,1%3,2%

Randwyck Maastricht

Deze verdeling gaat over de 77,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Randwyck vergeleken met Maastricht
BouwperiodeStavenRandwyckMaastricht
vóór 19450,1%19,6%
1945–19640,0%19,4%
1965–19740,0%14,3%
1975–199134,5%22,5%
1992–20058,7%10,0%
2006–20140,4%5,7%
2015 en later56,3%8,6%

Randwyck Maastricht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 56,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Randwyck vergeleken met Maastricht
WoningtypeStavenRandwyckMaastricht
Vrijstaand0,7%2,8%
Twee-onder-een-kap4,8%9,3%
Hoekwoning0,6%6,6%
Tussenwoning4,7%23,1%
Appartement88,8%57,6%
Onbekend type0,4%0,6%

Randwyck Maastricht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
11,0%
CBS 2024
Installaties
205
8,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 23,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
686 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
69 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Buitenwijk Zuidoost

Alle buurten in Maastricht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.