Groenpeil

Postcodegebied 6229 Maastricht

Postcodegebied 6229 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Maastricht, gemeente Maastricht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6229 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Woningen met energielabel
3.503
EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 249.555
CBS 2025
Label A of B
79,5%
EP-Online, 3.503 gelabeld
Publieke laadpunten
36
laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling postcodegebied 6229
Labelverdeling postcodegebied 6229
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%1
A+++0,1%5
A++0,4%15
A+1,9%66
A40,3%1.410
B36,8%1.289
C15,9%557
D2,7%94
E0,9%31
F0,5%17
G0,5%18
Totaal gelabeld100%3.503
Energielabels in postcodegebied 6229
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,0%1
A+++0,1%5
A++0,4%15
A+1,9%66
A40,3%1.410
B36,8%1.289
C15,9%557
D2,7%94
E0,9%31
F0,5%17
G0,5%18

Deze verdeling gaat over 3.503 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in postcodegebied 6229
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19453,9%135
1945–19648,3%291
1965–19742,8%97
1975–199134,9%1.224
1992–200515,4%540
2006–20142,9%102
2015 en later31,8%1.114

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Buurten in postcodegebied 6229

Alle buurten in Maastricht

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.