Groenpeil

Medemblik Koggenwijk in Medemblik

Buurt in wijk Medemblik, gemeente Medemblik, postcodegebied 1671. 1.430 inwoners in 620 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 463 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,0%.

Woningen
620
CBS 2025
Inwoners
1.430
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 318.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
77,1%
EP-Online, 463 gelabeld
Dekking energielabels
74,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Medemblik Koggenwijk
Labelverdeling Medemblik Koggenwijk
LabelAandeelWoningen
A++5,6%26
A+3,0%14
A54,4%252
B14,0%65
C12,1%56
D5,0%23
E2,6%12
F2,4%11
G0,9%4
Totaal gelabeld100%463
Ter vergelijking: gemeente Medemblik
Ter vergelijking: gemeente Medemblik
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%77
A+++3,7%428
A++3,2%374
A+4,6%532
A35,4%4.132
B17,5%2.044
C21,6%2.522
D5,3%618
E2,6%303
F2,3%268
G3,2%368
Totaal gelabeld100%11.666
Energielabels Medemblik Koggenwijk vergeleken met Medemblik
LabelStavenMedemblik KoggenwijkMedemblik
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,7%
A++5,6%3,2%
A+3,0%4,6%
A54,4%35,4%
B14,0%17,5%
C12,1%21,6%
D5,0%5,3%
E2,6%2,6%
F2,4%2,3%
G0,9%3,2%

Medemblik Koggenwijk Medemblik

Deze verdeling gaat over de 74,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Medemblik Koggenwijk vergeleken met Medemblik
BouwperiodeStavenMedemblik KoggenwijkMedemblik
vóór 19456,7%11,6%
1945–196425,5%6,7%
1965–197451,2%22,5%
1975–19912,4%23,1%
1992–20055,8%17,9%
2006–20148,0%11,2%
2015 en later0,4%7,1%

Medemblik Koggenwijk Medemblik

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 51,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Medemblik Koggenwijk vergeleken met Medemblik
WoningtypeStavenMedemblik KoggenwijkMedemblik
Vrijstaand4,8%24,9%
Twee-onder-een-kap19,2%20,5%
Hoekwoning22,2%10,5%
Tussenwoning49,5%24,9%
Appartement3,9%17,0%
Onbekend type0,4%2,2%

Medemblik Koggenwijk Medemblik

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
72,0%
CBS 2024
Installaties
351
56,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
895 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Medemblik

Alle buurten in Medemblik

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.