Groenpeil

Medemblik Plan West in Medemblik

Buurt in wijk Medemblik, gemeente Medemblik, postcodegebied 1671. 1.340 inwoners in 659 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 395 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,0%.

Woningen
659
CBS 2025
Inwoners
1.340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 360.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
74,9%
EP-Online, 395 gelabeld
Dekking energielabels
59,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Medemblik Plan West
Labelverdeling Medemblik Plan West
LabelAandeelWoningen
A+++2,3%9
A++2,3%9
A+3,5%14
A48,6%192
B18,2%72
C16,2%64
D2,0%8
E2,8%11
F1,8%7
G2,3%9
Totaal gelabeld100%395
Ter vergelijking: gemeente Medemblik
Ter vergelijking: gemeente Medemblik
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%77
A+++3,7%428
A++3,2%374
A+4,6%532
A35,4%4.132
B17,5%2.044
C21,6%2.522
D5,3%618
E2,6%303
F2,3%268
G3,2%368
Totaal gelabeld100%11.666
Energielabels Medemblik Plan West vergeleken met Medemblik
LabelStavenMedemblik Plan WestMedemblik
A++++0,0%0,7%
A+++2,3%3,7%
A++2,3%3,2%
A+3,5%4,6%
A48,6%35,4%
B18,2%17,5%
C16,2%21,6%
D2,0%5,3%
E2,8%2,6%
F1,8%2,3%
G2,3%3,2%

Medemblik Plan West Medemblik

Deze verdeling gaat over de 59,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Medemblik Plan West vergeleken met Medemblik
BouwperiodeStavenMedemblik Plan WestMedemblik
vóór 194512,4%11,6%
1945–196419,7%6,7%
1965–19744,8%22,5%
1975–19910,8%23,1%
1992–200527,8%17,9%
2006–201431,4%11,2%
2015 en later3,0%7,1%

Medemblik Plan West Medemblik

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 31,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Medemblik Plan West vergeleken met Medemblik
WoningtypeStavenMedemblik Plan WestMedemblik
Vrijstaand8,6%24,9%
Twee-onder-een-kap13,9%20,5%
Hoekwoning10,1%10,5%
Tussenwoning17,2%24,9%
Appartement50,1%17,0%
Onbekend type0,0%2,2%

Medemblik Plan West Medemblik

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
154
23,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
544 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Medemblik

Alle buurten in Medemblik

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.