Groenpeil

Buitengebied Keldonk in Meierijstad

Buurt in wijk Erp, gemeente Meierijstad, postcodegebied 5469. 300 inwoners in 110 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 46 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 26,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.

Woningen
110
CBS 2025
Inwoners
300
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 604.000
CBS 2025, gemeente € 449.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
26,1%
EP-Online, 46 gelabeld
Dekking energielabels
41,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Keldonk
Labelverdeling Buitengebied Keldonk
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1
A+++2,2%1
A10,9%5
B10,9%5
C17,4%8
D15,2%7
E10,9%5
F15,2%7
G15,2%7
Totaal gelabeld100%46
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%344
A+++5,1%1.141
A++2,5%561
A+4,9%1.094
A32,8%7.382
B17,6%3.948
C22,7%5.094
D5,6%1.269
E3,4%761
F2,0%454
G2,0%442
Totaal gelabeld100%22.490
Energielabels Buitengebied Keldonk vergeleken met Meierijstad
LabelStavenBuitengebied KeldonkMeierijstad
A++++2,2%1,5%
A+++2,2%5,1%
A++0,0%2,5%
A+0,0%4,9%
A10,9%32,8%
B10,9%17,6%
C17,4%22,7%
D15,2%5,6%
E10,9%3,4%
F15,2%2,0%
G15,2%2,0%

Buitengebied Keldonk Meierijstad

Deze verdeling gaat over de 41,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Keldonk vergeleken met Meierijstad
BouwperiodeStavenBuitengebied KeldonkMeierijstad
vóór 194537,0%5,6%
1945–196430,4%13,0%
1965–197417,4%15,7%
1975–19916,5%24,8%
1992–20054,3%15,9%
2006–20140,0%13,1%
2015 en later4,3%11,9%

Buitengebied Keldonk Meierijstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 37,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Keldonk vergeleken met Meierijstad
WoningtypeStavenBuitengebied KeldonkMeierijstad
Vrijstaand69,6%18,2%
Twee-onder-een-kap30,4%22,7%
Hoekwoning0,0%8,7%
Tussenwoning0,0%25,9%
Appartement0,0%24,4%
Onbekend type0,0%0,2%

Buitengebied Keldonk Meierijstad

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
31
28,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
195 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Erp

Alle buurten in Meierijstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.