Groenpeil

Vlaskamp in Meierijstad

Buurt in wijk Erp, gemeente Meierijstad, postcodegebied 5469. 1.275 inwoners in 492 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 214 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 82,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.

Woningen
492
CBS 2025
Inwoners
1.275
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 473.000
CBS 2025, gemeente € 449.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
82,2%
EP-Online, 214 gelabeld
Dekking energielabels
43,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vlaskamp
Labelverdeling Vlaskamp
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%1
A+7,0%15
A43,5%93
B31,3%67
C16,8%36
D0,5%1
G0,5%1
Totaal gelabeld100%214
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%344
A+++5,1%1.141
A++2,5%561
A+4,9%1.094
A32,8%7.382
B17,6%3.948
C22,7%5.094
D5,6%1.269
E3,4%761
F2,0%454
G2,0%442
Totaal gelabeld100%22.490
Energielabels Vlaskamp vergeleken met Meierijstad
LabelStavenVlaskampMeierijstad
A++++0,0%1,5%
A+++0,5%5,1%
A++0,0%2,5%
A+7,0%4,9%
A43,5%32,8%
B31,3%17,6%
C16,8%22,7%
D0,5%5,6%
E0,0%3,4%
F0,0%2,0%
G0,5%2,0%

Vlaskamp Meierijstad

Deze verdeling gaat over de 43,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vlaskamp vergeleken met Meierijstad
BouwperiodeStavenVlaskampMeierijstad
vóór 19450,5%5,6%
1945–19640,5%13,0%
1965–19740,0%15,7%
1975–199141,6%24,8%
1992–200557,0%15,9%
2006–20140,0%13,1%
2015 en later0,5%11,9%

Vlaskamp Meierijstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 57,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vlaskamp vergeleken met Meierijstad
WoningtypeStavenVlaskampMeierijstad
Vrijstaand35,5%18,2%
Twee-onder-een-kap33,6%22,7%
Hoekwoning9,8%8,7%
Tussenwoning14,0%25,9%
Appartement7,0%24,4%
Onbekend type0,0%0,2%

Vlaskamp Meierijstad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
233
47,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.124 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Erp

Alle buurten in Meierijstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.