Groenpeil

Galgenkamp in Meppel

Buurt in wijk Watertoren, gemeente Meppel, postcodegebied 7942. 355 inwoners in 189 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 160 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 20,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,4%.

Woningen
189
CBS 2025
Inwoners
355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 232.000
CBS 2025, gemeente € 310.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
20,6%
EP-Online, 160 gelabeld
Dekking energielabels
84,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Galgenkamp
Labelverdeling Galgenkamp
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%2
A+++8,8%14
B10,6%17
C41,3%66
D16,9%27
E10,6%17
F6,3%10
G4,4%7
Totaal gelabeld100%160
Ter vergelijking: gemeente Meppel
Ter vergelijking: gemeente Meppel
LabelAandeelWoningen
A++++3,5%399
A+++4,4%505
A++1,8%208
A+3,2%370
A32,0%3.703
B17,5%2.021
C22,4%2.589
D7,6%875
E3,2%366
F2,1%239
G2,4%282
Totaal gelabeld100%11.557
Energielabels Galgenkamp vergeleken met Meppel
LabelStavenGalgenkampMeppel
A++++1,3%3,5%
A+++8,8%4,4%
A++0,0%1,8%
A+0,0%3,2%
A0,0%32,0%
B10,6%17,5%
C41,3%22,4%
D16,9%7,6%
E10,6%3,2%
F6,3%2,1%
G4,4%2,4%

Galgenkamp Meppel

Deze verdeling gaat over de 84,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Galgenkamp vergeleken met Meppel
BouwperiodeStavenGalgenkampMeppel
vóór 194534,4%13,2%
1945–196453,8%14,1%
1965–19740,0%16,8%
1975–19911,3%19,2%
1992–20050,6%14,2%
2006–20140,0%11,0%
2015 en later10,0%11,4%

Galgenkamp Meppel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 53,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Galgenkamp vergeleken met Meppel
WoningtypeStavenGalgenkampMeppel
Vrijstaand6,9%11,2%
Twee-onder-een-kap20,6%21,9%
Hoekwoning12,5%8,6%
Tussenwoning59,4%28,7%
Appartement0,6%29,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Galgenkamp Meppel

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Meppel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.