Meppel
Gemeente Meppel in Drenthe, 36.271 inwoners en 16.783 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 16.783
- CBS 2025
- Inwoners
- 36.271
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 310.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 62,4%
- van 11.557 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 68,9%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,5% | 399 |
| A+++ | 4,4% | 505 |
| A++ | 1,8% | 208 |
| A+ | 3,2% | 370 |
| A | 32,0% | 3.703 |
| B | 17,5% | 2.021 |
| C | 22,4% | 2.589 |
| D | 7,6% | 875 |
| E | 3,2% | 366 |
| F | 2,1% | 239 |
| G | 2,4% | 282 |
| Totaal gelabeld | 100% | 11.557 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,5% | 399 | |
| A+++ | 4,4% | 505 | |
| A++ | 1,8% | 208 | |
| A+ | 3,2% | 370 | |
| A | 32,0% | 3.703 | |
| B | 17,5% | 2.021 | |
| C | 22,4% | 2.589 | |
| D | 7,6% | 875 | |
| E | 3,2% | 366 | |
| F | 2,1% | 239 | |
| G | 2,4% | 282 |
Deze verdeling gaat over de 68,9% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 11.557 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 13,2% | 1.531 | |
| 1945–1964 | 14,1% | 1.634 | |
| 1965–1974 | 16,8% | 1.939 | |
| 1975–1991 | 19,2% | 2.214 | |
| 1992–2005 | 14,2% | 1.645 | |
| 2006–2014 | 11,0% | 1.276 | |
| 2015 en later | 11,4% | 1.318 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 11,2% | 1.299 | |
| Twee-onder-een-kap | 21,9% | 2.535 | |
| Hoekwoning | 8,6% | 999 | |
| Tussenwoning | 28,7% | 3.315 | |
| Appartement | 29,4% | 3.396 | |
| Onbekend type | 0,1% | 13 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 7.151
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 28,6 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 42,6
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 165
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Meppel
28 buurten met voldoende data. 18 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Bloemenbuurt | 368 | 62,5% | 73,9% |
| Danninge Erve | 347 | 96,6% | 67,4% |
| Drukkersbuurt | 488 | 100,0% | 69,5% |
| Galgenkamp | 189 | 20,6% | 84,7% |
| Griftebuurt | 502 | 57,9% | 66,7% |
| Heinsiusbuurt | 658 | 70,7% | 95,9% |
| Hesselingen | 916 | 59,7% | 63,4% |
| Historisch Centrum | 1.463 | 58,0% | 70,3% |
| Indische buurt | 773 | 45,2% | 73,5% |
| Koeberg | 945 | 62,3% | 95,3% |
| Kolderveen | 95 | 22,0% | 43,2% |
| Kolderveense Bovenboer | 51 | 27,3% | 43,1% |
| Koninginnebuurt | 1.463 | 44,4% | 62,1% |
| Nieuwveenselanden | 329 | 92,6% | 100,0% |
| Nijeveen Oost | 55 | 52,2% | 41,8% |
| Plantenbuurt | 643 | 100,0% | 60,7% |
| Reestlanden | 320 | 61,8% | 64,7% |
| Rogat | 55 | 35,3% | 30,9% |
| Scheepsbuurt | 554 | 99,7% | 70,4% |
| Schildersbuurt | 979 | 49,7% | 55,1% |
| Staatsliedenbuurt | 781 | 54,4% | 83,4% |
| Tussenboerslanden | 58 | 79,3% | 50,0% |
| Veldenbuurt | 931 | 74,0% | 57,0% |
| Verzetsbuurt | 1.265 | 46,8% | 56,0% |
| Vlinderbuurt | 641 | 90,9% | 56,6% |
| Vogelbuurt | 406 | 56,9% | 67,5% |
| Vogelbuurt | 383 | 93,5% | 56,1% |
| Zeeheldenbuurt | 743 | 21,3% | 77,3% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Meppel
- Postcodegebied 7941 Meppel
- Postcodegebied 7942 Meppel
- Postcodegebied 7943 Meppel
- Postcodegebied 7944 Meppel
- Postcodegebied 7948 Meppel
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 68,9% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.