Groenpeil

Vogelbuurt in Meppel

Buurt in wijk Nijeveen, gemeente Meppel, postcodegebied 7948. 900 inwoners in 406 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 275 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,0%.

Woningen
406
CBS 2025
Inwoners
900
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 314.000
CBS 2025, gemeente € 310.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
57,1%
EP-Online, 275 gelabeld
Dekking energielabels
67,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vogelbuurt
Labelverdeling Vogelbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++2,5%7
A++1,8%5
A+2,9%8
A33,8%93
B16,0%44
C30,9%85
D10,9%30
E0,7%2
G0,4%1
Totaal gelabeld100%275
Ter vergelijking: gemeente Meppel
Ter vergelijking: gemeente Meppel
LabelAandeelWoningen
A++++3,3%380
A+++4,1%477
A++1,8%203
A+3,1%362
A32,0%3.705
B17,6%2.039
C22,5%2.598
D7,6%876
E3,3%385
F2,1%246
G2,5%292
Totaal gelabeld100%11.563
Energielabels Vogelbuurt vergeleken met Meppel
LabelStavenVogelbuurtMeppel
A++++0,0%3,3%
A+++2,5%4,1%
A++1,8%1,8%
A+2,9%3,1%
A33,8%32,0%
B16,0%17,6%
C30,9%22,5%
D10,9%7,6%
E0,7%3,3%
F0,0%2,1%
G0,4%2,5%

Vogelbuurt Meppel

Deze verdeling gaat over de 67,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelbuurt vergeleken met Meppel
BouwperiodeStavenVogelbuurtMeppel
vóór 19452,5%13,3%
1945–19640,4%14,4%
1965–197445,1%16,7%
1975–19917,6%19,2%
1992–200533,8%14,3%
2006–20142,5%11,1%
2015 en later8,0%11,0%

Vogelbuurt Meppel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 45,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vogelbuurt vergeleken met Meppel
WoningtypeStavenVogelbuurtMeppel
Vrijstaand14,9%11,3%
Twee-onder-een-kap53,1%22,3%
Hoekwoning2,5%8,2%
Tussenwoning14,9%28,4%
Appartement14,5%29,6%
Onbekend type0,0%0,1%

Vogelbuurt Meppel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
228
56,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
786 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nijeveen

Alle buurten in Meppel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.