Groenpeil

Dauwendaele II in Middelburg (Z.)

Buurt in wijk Dauwendaele, gemeente Middelburg (Z.), postcodegebied 4337. 1.905 inwoners in 934 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 567 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
934
CBS 2025
Inwoners
1.905
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 239.000
CBS 2025, gemeente € 306.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
53,8%
EP-Online, 567 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dauwendaele II
Labelverdeling Dauwendaele II
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%2
A++0,4%2
A+3,0%17
A26,8%152
B23,3%132
C40,0%227
D5,3%30
E0,9%5
Totaal gelabeld100%567
Ter vergelijking: gemeente Middelburg (Z.)
Ter vergelijking: gemeente Middelburg (Z.)
LabelAandeelWoningen
A++++3,2%500
A+++3,5%548
A++1,6%243
A+5,7%875
A33,9%5.234
B15,4%2.377
C18,5%2.863
D7,3%1.129
E4,7%730
F3,1%476
G3,0%470
Totaal gelabeld100%15.445
Energielabels Dauwendaele II vergeleken met Middelburg (Z.)
LabelStavenDauwendaele IIMiddelburg (Z.)
A++++0,0%3,2%
A+++0,4%3,5%
A++0,4%1,6%
A+3,0%5,7%
A26,8%33,9%
B23,3%15,4%
C40,0%18,5%
D5,3%7,3%
E0,9%4,7%
F0,0%3,1%
G0,0%3,0%

Dauwendaele II Middelburg (Z.)

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dauwendaele II vergeleken met Middelburg (Z.)
BouwperiodeStavenDauwendaele IIMiddelburg (Z.)
vóór 19450,0%14,4%
1945–19640,2%12,0%
1965–197421,2%23,5%
1975–199165,3%19,9%
1992–20056,2%12,2%
2006–20147,2%10,5%
2015 en later0,0%7,5%

Dauwendaele II Middelburg (Z.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 65,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dauwendaele II vergeleken met Middelburg (Z.)
WoningtypeStavenDauwendaele IIMiddelburg (Z.)
Vrijstaand1,4%7,6%
Twee-onder-een-kap14,3%14,7%
Hoekwoning10,4%8,1%
Tussenwoning51,3%32,4%
Appartement22,6%36,7%
Onbekend type0,0%0,6%

Dauwendaele II Middelburg (Z.)

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
312
33,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
917 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Dauwendaele

Alle buurten in Middelburg (Z.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.