Groenpeil

Edelstenenbuurt in Middelburg (Z.)

Buurt in wijk Dauwendaele, gemeente Middelburg (Z.), postcodegebied 4337. 1.395 inwoners in 807 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 572 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,6%.

Woningen
807
CBS 2025
Inwoners
1.395
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 189.000
CBS 2025, gemeente € 306.000
Koopwoningen
27,0%
CBS 2025
Label A of B
75,3%
EP-Online, 572 gelabeld
Dekking energielabels
70,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Edelstenenbuurt
Labelverdeling Edelstenenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++20,5%117
A++0,3%2
A+0,2%1
A31,8%182
B22,6%129
C20,8%119
D2,6%15
E0,3%2
F0,5%3
G0,3%2
Totaal gelabeld100%572
Ter vergelijking: gemeente Middelburg (Z.)
Ter vergelijking: gemeente Middelburg (Z.)
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%466
A+++3,5%545
A++1,5%229
A+5,7%879
A32,8%5.049
B16,0%2.462
C19,0%2.917
D7,4%1.138
E4,8%744
F3,1%483
G3,0%461
Totaal gelabeld100%15.373
Energielabels Edelstenenbuurt vergeleken met Middelburg (Z.)
LabelStavenEdelstenenbuurtMiddelburg (Z.)
A++++0,0%3,0%
A+++20,5%3,5%
A++0,3%1,5%
A+0,2%5,7%
A31,8%32,8%
B22,6%16,0%
C20,8%19,0%
D2,6%7,4%
E0,3%4,8%
F0,5%3,1%
G0,3%3,0%

Edelstenenbuurt Middelburg (Z.)

Deze verdeling gaat over de 70,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Edelstenenbuurt vergeleken met Middelburg (Z.)
BouwperiodeStavenEdelstenenbuurtMiddelburg (Z.)
vóór 19452,3%14,2%
1945–19640,0%11,9%
1965–19740,0%23,8%
1975–199175,0%20,0%
1992–20051,9%12,2%
2006–20140,0%10,6%
2015 en later20,8%7,3%

Edelstenenbuurt Middelburg (Z.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 75,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Edelstenenbuurt vergeleken met Middelburg (Z.)
WoningtypeStavenEdelstenenbuurtMiddelburg (Z.)
Vrijstaand0,3%7,6%
Twee-onder-een-kap7,0%15,0%
Hoekwoning1,4%7,9%
Tussenwoning31,5%32,3%
Appartement59,8%36,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Edelstenenbuurt Middelburg (Z.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
173
21,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
511 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Dauwendaele

Alle buurten in Middelburg (Z.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.