Groenpeil

Maasland in Midden-Delfland

Buurt in wijk Wijk 01 Maasland, gemeente Midden-Delfland, postcodegebied 3155. 4.585 inwoners in 2.019 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.317 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,3%.

Woningen
2.019
CBS 2025
Inwoners
4.585
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 431.000
CBS 2025, gemeente € 496.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
62,6%
EP-Online, 1.317 gelabeld
Dekking energielabels
65,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Maasland
Labelverdeling Maasland
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%30
A+++2,5%33
A++1,9%25
A+1,4%19
A25,8%340
B28,6%377
C24,2%319
D7,1%93
E2,6%34
F2,0%26
G1,6%21
Totaal gelabeld100%1.317
Ter vergelijking: gemeente Midden-Delfland
Ter vergelijking: gemeente Midden-Delfland
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%48
A+++2,2%100
A++1,3%60
A+3,8%176
A35,0%1.620
B22,0%1.015
C20,6%951
D6,4%296
E3,7%170
F2,4%113
G1,6%75
Totaal gelabeld100%4.624
Energielabels Maasland vergeleken met Midden-Delfland
LabelStavenMaaslandMidden-Delfland
A++++2,3%1,0%
A+++2,5%2,2%
A++1,9%1,3%
A+1,4%3,8%
A25,8%35,0%
B28,6%22,0%
C24,2%20,6%
D7,1%6,4%
E2,6%3,7%
F2,0%2,4%
G1,6%1,6%

Maasland Midden-Delfland

Deze verdeling gaat over de 65,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Maasland vergeleken met Midden-Delfland
BouwperiodeStavenMaaslandMidden-Delfland
vóór 19457,7%8,1%
1945–19648,7%12,2%
1965–197416,2%11,1%
1975–199128,9%21,3%
1992–200512,5%23,2%
2006–201418,1%17,7%
2015 en later7,9%6,3%

Maasland Midden-Delfland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 28,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Maasland vergeleken met Midden-Delfland
WoningtypeStavenMaaslandMidden-Delfland
Vrijstaand6,1%11,6%
Twee-onder-een-kap16,7%16,0%
Hoekwoning10,5%9,7%
Tussenwoning38,4%33,6%
Appartement28,3%29,1%

Maasland Midden-Delfland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
707
35,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.122 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
28
62 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Maasland

Alle buurten in Midden-Delfland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.