Groenpeil

Midden-Delfland

Gemeente Midden-Delfland in Zuid-Holland, 19.423 inwoners en 8.145 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
8.145
CBS 2025
Inwoners
19.423
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 496.000
CBS 2025
Label A of B
65,5%
van 4.585 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
56,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Midden-Delfland
Labelverdeling Midden-Delfland
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%48
A+++2,2%100
A++1,4%62
A+4,4%202
A34,3%1.572
B22,3%1.021
C20,6%944
D6,5%296
E3,4%157
F2,4%109
G1,6%74
Totaal gelabeld100%4.585
Energielabels in Midden-Delfland
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++1,0%48
A+++2,2%100
A++1,4%62
A+4,4%202
A34,3%1.572
B22,3%1.021
C20,6%944
D6,5%296
E3,4%157
F2,4%109
G1,6%74

Deze verdeling gaat over de 56,3% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 4.585 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Midden-Delfland
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19458,3%379
1945–196412,1%557
1965–197411,2%515
1975–199121,7%993
1992–200523,4%1.075
2006–201416,9%775
2015 en later6,3%291

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Midden-Delfland
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand11,7%537
Twee-onder-een-kap15,1%692
Hoekwoning10,3%470
Tussenwoning33,6%1.542
Appartement29,3%1.344

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
4.045
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
15,5 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
49,7
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
137
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Midden-Delfland

7 buurten met voldoende data. 6 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Den Hoorn3.36775,3%57,5%
Dijkpolder48342,7%57,8%
Gaag-Maasland22158,2%35,7%
Maasland2.01963,1%65,5%
Negenhuizen en Zouteveen15833,3%39,9%
Schipluiden1.51962,6%50,9%
Verspreide huizen Duifpolder en omgeving6528,6%43,1%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Midden-Delfland

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.