Groenpeil

Negenhuizen en Zouteveen in Midden-Delfland

Buurt in wijk Wijk 00 Schipluiden, gemeente Midden-Delfland, postcodegebied 2636. 405 inwoners in 158 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 61 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 29,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,3%.

Woningen
158
CBS 2025
Inwoners
405
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 636.000
CBS 2025, gemeente € 496.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
29,5%
EP-Online, 61 gelabeld
Dekking energielabels
38,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Negenhuizen en Zouteveen
Labelverdeling Negenhuizen en Zouteveen
LabelAandeelWoningen
A++++3,3%2
A++1,6%1
A+1,6%1
A18,0%11
B4,9%3
C24,6%15
D16,4%10
E9,8%6
F9,8%6
G9,8%6
Totaal gelabeld100%61
Ter vergelijking: gemeente Midden-Delfland
Ter vergelijking: gemeente Midden-Delfland
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%48
A+++2,2%100
A++1,3%60
A+3,8%176
A35,0%1.620
B22,0%1.015
C20,6%951
D6,4%296
E3,7%170
F2,4%113
G1,6%75
Totaal gelabeld100%4.624
Energielabels Negenhuizen en Zouteveen vergeleken met Midden-Delfland
LabelStavenNegenhuizen en ZouteveenMidden-Delfland
A++++3,3%1,0%
A+++0,0%2,2%
A++1,6%1,3%
A+1,6%3,8%
A18,0%35,0%
B4,9%22,0%
C24,6%20,6%
D16,4%6,4%
E9,8%3,7%
F9,8%2,4%
G9,8%1,6%

Negenhuizen en Zouteveen Midden-Delfland

Deze verdeling gaat over de 38,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Negenhuizen en Zouteveen vergeleken met Midden-Delfland
BouwperiodeStavenNegenhuizen en ZouteveenMidden-Delfland
vóór 194529,5%8,1%
1945–19649,8%12,2%
1965–197419,7%11,1%
1975–199118,0%21,3%
1992–20059,8%23,2%
2006–20148,2%17,7%
2015 en later4,9%6,3%

Negenhuizen en Zouteveen Midden-Delfland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 29,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Negenhuizen en Zouteveen vergeleken met Midden-Delfland
WoningtypeStavenNegenhuizen en ZouteveenMidden-Delfland
Vrijstaand77,0%11,6%
Twee-onder-een-kap16,4%16,0%
Hoekwoning1,6%9,7%
Tussenwoning3,3%33,6%
Appartement1,6%29,1%

Negenhuizen en Zouteveen Midden-Delfland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
43
27,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
296 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Schipluiden

Alle buurten in Midden-Delfland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.