Groenpeil

Nieuw-Lekkerland-Buitengebied in Molenlanden

Buurt in wijk Wijk12-Nieuw-Lekkerland, gemeente Molenlanden, postcodegebied 2957. 320 inwoners in 98 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 45 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,9%.

Woningen
98
CBS 2025
Inwoners
320
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 528.000
CBS 2025, gemeente € 427.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
71,1%
EP-Online, 45 gelabeld
Dekking energielabels
45,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nieuw-Lekkerland-Buitengebied
Labelverdeling Nieuw-Lekkerland-Buitengebied
LabelAandeelWoningen
A++2,2%1
A+2,2%1
A60,0%27
B6,7%3
C6,7%3
D6,7%3
E2,2%1
F4,4%2
G8,9%4
Totaal gelabeld100%45
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%156
A+++3,1%321
A++0,9%92
A+3,6%383
A29,2%3.072
B18,7%1.968
C26,5%2.785
D7,4%779
E3,9%415
F2,2%231
G3,1%321
Totaal gelabeld100%10.523
Energielabels Nieuw-Lekkerland-Buitengebied vergeleken met Molenlanden
LabelStavenNieuw-Lekkerland-BuitengebiedMolenlanden
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%3,1%
A++2,2%0,9%
A+2,2%3,6%
A60,0%29,2%
B6,7%18,7%
C6,7%26,5%
D6,7%7,4%
E2,2%3,9%
F4,4%2,2%
G8,9%3,1%

Nieuw-Lekkerland-Buitengebied Molenlanden

Deze verdeling gaat over de 45,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuw-Lekkerland-Buitengebied vergeleken met Molenlanden
BouwperiodeStavenNieuw-Lekkerland-BuitengebiedMolenlanden
vóór 194540,0%11,1%
1945–19640,0%15,3%
1965–19740,0%24,0%
1975–19916,7%22,5%
1992–20054,4%10,1%
2006–201448,9%10,1%
2015 en later0,0%7,0%

Nieuw-Lekkerland-Buitengebied Molenlanden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 48,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nieuw-Lekkerland-Buitengebied vergeleken met Molenlanden
WoningtypeStavenNieuw-Lekkerland-BuitengebiedMolenlanden
Vrijstaand20,0%18,7%
Twee-onder-een-kap17,8%18,0%
Hoekwoning2,2%12,8%
Tussenwoning11,1%35,7%
Appartement48,9%14,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Nieuw-Lekkerland-Buitengebied Molenlanden

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
42
42,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
107 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk12-Nieuw-Lekkerland

Alle buurten in Molenlanden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.