Groenpeil

Nieuw-Lekkerland-Middelweg in Molenlanden

Buurt in wijk Wijk12-Nieuw-Lekkerland, gemeente Molenlanden, postcodegebied 2957. 3.110 inwoners in 1.271 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 998 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,9%.

Woningen
1.271
CBS 2025
Inwoners
3.110
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 321.000
CBS 2025, gemeente € 427.000
Koopwoningen
47,0%
CBS 2025
Label A of B
65,7%
EP-Online, 998 gelabeld
Dekking energielabels
78,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nieuw-Lekkerland-Middelweg
Labelverdeling Nieuw-Lekkerland-Middelweg
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%6
A+++5,5%55
A++0,7%7
A+10,3%103
A29,4%293
B19,2%192
C22,6%226
D7,4%74
E2,3%23
F0,9%9
G1,0%10
Totaal gelabeld100%998
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%156
A+++3,1%321
A++0,9%92
A+3,6%383
A29,2%3.072
B18,7%1.968
C26,5%2.785
D7,4%779
E3,9%415
F2,2%231
G3,1%321
Totaal gelabeld100%10.523
Energielabels Nieuw-Lekkerland-Middelweg vergeleken met Molenlanden
LabelStavenNieuw-Lekkerland-MiddelwegMolenlanden
A++++0,6%1,5%
A+++5,5%3,1%
A++0,7%0,9%
A+10,3%3,6%
A29,4%29,2%
B19,2%18,7%
C22,6%26,5%
D7,4%7,4%
E2,3%3,9%
F0,9%2,2%
G1,0%3,1%

Nieuw-Lekkerland-Middelweg Molenlanden

Deze verdeling gaat over de 78,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuw-Lekkerland-Middelweg vergeleken met Molenlanden
BouwperiodeStavenNieuw-Lekkerland-MiddelwegMolenlanden
vóór 19454,3%11,1%
1945–196426,4%15,3%
1965–197440,8%24,0%
1975–19911,1%22,5%
1992–20050,7%10,1%
2006–201412,9%10,1%
2015 en later13,8%7,0%

Nieuw-Lekkerland-Middelweg Molenlanden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 40,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nieuw-Lekkerland-Middelweg vergeleken met Molenlanden
WoningtypeStavenNieuw-Lekkerland-MiddelwegMolenlanden
Vrijstaand3,1%18,7%
Twee-onder-een-kap11,6%18,0%
Hoekwoning16,4%12,8%
Tussenwoning53,5%35,7%
Appartement15,3%14,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Nieuw-Lekkerland-Middelweg Molenlanden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
323
25,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
881 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk12-Nieuw-Lekkerland

Alle buurten in Molenlanden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.