Groenpeil

Oud-Alblas-West in Molenlanden

Buurt in wijk Wijk16-Oud-Alblas, gemeente Molenlanden, postcodegebied 2969. 270 inwoners in 93 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 41 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,9%.

Woningen
93
CBS 2025
Inwoners
270
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 642.000
CBS 2025, gemeente € 427.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
39,0%
EP-Online, 41 gelabeld
Dekking energielabels
44,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oud-Alblas-West
Labelverdeling Oud-Alblas-West
LabelAandeelWoningen
A+2,4%1
A19,5%8
B17,1%7
C26,8%11
D14,6%6
E12,2%5
F4,9%2
G2,4%1
Totaal gelabeld100%41
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%156
A+++3,1%321
A++0,9%92
A+3,6%383
A29,2%3.072
B18,7%1.968
C26,5%2.785
D7,4%779
E3,9%415
F2,2%231
G3,1%321
Totaal gelabeld100%10.523
Energielabels Oud-Alblas-West vergeleken met Molenlanden
LabelStavenOud-Alblas-WestMolenlanden
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%3,1%
A++0,0%0,9%
A+2,4%3,6%
A19,5%29,2%
B17,1%18,7%
C26,8%26,5%
D14,6%7,4%
E12,2%3,9%
F4,9%2,2%
G2,4%3,1%

Oud-Alblas-West Molenlanden

Deze verdeling gaat over de 44,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oud-Alblas-West vergeleken met Molenlanden
BouwperiodeStavenOud-Alblas-WestMolenlanden
vóór 194541,5%11,1%
1945–19644,9%15,3%
1965–197419,5%24,0%
1975–199117,1%22,5%
1992–200512,2%10,1%
2006–20144,9%10,1%
2015 en later0,0%7,0%

Oud-Alblas-West Molenlanden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 41,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oud-Alblas-West vergeleken met Molenlanden
WoningtypeStavenOud-Alblas-WestMolenlanden
Vrijstaand68,3%18,7%
Twee-onder-een-kap24,4%18,0%
Hoekwoning4,9%12,8%
Tussenwoning2,4%35,7%
Appartement0,0%14,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Oud-Alblas-West Molenlanden

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
38
40,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
220 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk16-Oud-Alblas

Alle buurten in Molenlanden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.