Groenpeil

Verspreide huizen Beek in Montferland

Buurt in wijk Wijk 01 Brakel, gemeente Montferland, postcodegebied 7037. 845 inwoners in 327 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 185 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
327
CBS 2025
Inwoners
845
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 428.000
CBS 2025, gemeente € 322.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
62,2%
EP-Online, 185 gelabeld
Dekking energielabels
56,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Beek
Labelverdeling Verspreide huizen Beek
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A+++5,9%11
A++2,7%5
A+8,6%16
A36,2%67
B8,1%15
C16,2%30
D5,4%10
E3,8%7
F4,9%9
G7,6%14
Totaal gelabeld100%185
Ter vergelijking: gemeente Montferland
Ter vergelijking: gemeente Montferland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%116
A+++5,4%533
A++2,3%227
A+3,9%387
A28,8%2.863
B19,1%1.892
C22,3%2.218
D5,9%587
E3,9%391
F4,0%395
G3,2%321
Totaal gelabeld100%9.930
Energielabels Verspreide huizen Beek vergeleken met Montferland
LabelStavenVerspreide huizen BeekMontferland
A++++0,5%1,2%
A+++5,9%5,4%
A++2,7%2,3%
A+8,6%3,9%
A36,2%28,8%
B8,1%19,1%
C16,2%22,3%
D5,4%5,9%
E3,8%3,9%
F4,9%4,0%
G7,6%3,2%

Verspreide huizen Beek Montferland

Deze verdeling gaat over de 56,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Beek vergeleken met Montferland
BouwperiodeStavenVerspreide huizen BeekMontferland
vóór 194516,8%8,5%
1945–19649,2%13,9%
1965–19745,9%18,2%
1975–19918,1%24,7%
1992–200521,6%14,7%
2006–201419,5%11,7%
2015 en later18,9%8,3%

Verspreide huizen Beek Montferland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 21,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Beek vergeleken met Montferland
WoningtypeStavenVerspreide huizen BeekMontferland
Vrijstaand45,9%22,2%
Twee-onder-een-kap16,8%24,6%
Hoekwoning5,9%12,1%
Tussenwoning8,6%20,9%
Appartement15,7%19,1%
Onbekend type7,0%1,1%

Verspreide huizen Beek Montferland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
175
53,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
964 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Brakel

Alle buurten in Montferland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.