Groenpeil

Montferland

Gemeente Montferland in Gelderland, 36.996 inwoners en 16.344 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
16.344
CBS 2025
Inwoners
36.996
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 322.000
CBS 2025
Label A of B
61,2%
van 9.898 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
60,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Montferland
Labelverdeling Montferland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%119
A+++5,5%544
A++2,3%229
A+3,9%390
A29,1%2.881
B19,1%1.891
C22,0%2.174
D5,9%585
E3,9%385
F3,9%387
G3,2%313
Totaal gelabeld100%9.898
Energielabels in Montferland
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++1,2%119
A+++5,5%544
A++2,3%229
A+3,9%390
A29,1%2.881
B19,1%1.891
C22,0%2.174
D5,9%585
E3,9%385
F3,9%387
G3,2%313

Deze verdeling gaat over de 60,6% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 9.898 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Montferland
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19458,5%842
1945–196413,9%1.380
1965–197418,3%1.814
1975–199124,4%2.411
1992–200514,8%1.462
2006–201411,7%1.154
2015 en later8,4%835

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Montferland
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand22,3%2.206
Twee-onder-een-kap24,3%2.401
Hoekwoning12,3%1.217
Tussenwoning20,8%2.058
Appartement19,2%1.904
Onbekend type1,1%112

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
9.731
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
42,2 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
59,5
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
98
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Montferland

23 buurten met voldoende data. 4 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
's-Heerenberg2.45158,8%62,6%
's-Heerenberg, oostelijke uitbreiding1.67251,9%68,8%
Azewijn22670,3%44,7%
Beek56746,4%49,4%
Braamt31668,1%64,6%
Didam-Noord3.13663,2%67,3%
Didam-Zuid2.45267,3%67,4%
Kilder42663,6%46,5%
Loerbeek13647,7%47,8%
Loil34665,4%53,5%
Nieuw-Dijk32472,0%56,2%
Stokkum31950,3%53,0%
Verspr.h. De Hogenend en Oud-Dijk57989,4%60,1%
Verspreide huizen Azewijn10437,5%30,8%
Verspreide huizen Beek32762,9%56,9%
Verspreide huizen Braamt25263,4%100,0%
Verspreide huizen De Heegh71100,0%49,3%
Verspreide huizen Kilder20850,8%30,3%
Verspreide huizen Loerbeek12532,5%32,0%
Verspreide huizen Mengelenberg en Lengel9447,1%36,2%
Verspreide huizen Nieuw-Dijk33339,0%30,0%
Verspreide huizen Stokkum18443,6%42,4%
Zeddam1.16558,7%62,1%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Montferland

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.