Groenpeil

Montfoort

Gemeente Montfoort in Utrecht, 13.772 inwoners en 5.825 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
5.825
CBS 2025
Inwoners
13.772
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 479.000
CBS 2025
Label A of B
59,7%
van 3.100 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
53,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Montfoort
Labelverdeling Montfoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%7
A+++1,9%59
A++1,4%42
A+2,4%73
A32,6%1.010
B21,3%661
C26,0%806
D6,6%205
E3,5%108
F2,2%67
G2,0%62
Totaal gelabeld100%3.100
Energielabels in Montfoort
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,2%7
A+++1,9%59
A++1,4%42
A+2,4%73
A32,6%1.010
B21,3%661
C26,0%806
D6,6%205
E3,5%108
F2,2%67
G2,0%62

Deze verdeling gaat over de 53,2% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 3.100 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Montfoort
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19458,1%250
1945–19649,5%295
1965–197421,8%675
1975–199129,3%907
1992–200520,4%631
2006–20146,7%208
2015 en later4,3%134

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Montfoort
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand12,6%391
Twee-onder-een-kap16,8%520
Hoekwoning11,5%355
Tussenwoning39,2%1.216
Appartement19,8%613
Onbekend type0,2%5

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
2.859
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
11,6 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
49,1
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
64
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Montfoort

8 buurten met voldoende data. 4 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Beneden Kerkweg9658,7%47,9%
Heeswijk22876,4%46,5%
Linschoten1.51765,1%53,3%
Montfoort2.48255,5%56,7%
Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)1.02964,3%55,5%
Verspreide huizen Linschoten8053,8%32,5%
Verspreide huizen Mastwijk17235,6%34,3%
Willeskop11637,8%38,8%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Montfoort

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.