Groenpeil

Beneden Kerkweg in Montfoort

Buurt in wijk Wijk 02 Willeskop, gemeente Montfoort, postcodegebied 3417. 240 inwoners in 96 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 46 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
96
CBS 2025
Inwoners
240
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 576.000
CBS 2025, gemeente € 479.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
58,7%
EP-Online, 46 gelabeld
Dekking energielabels
47,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Beneden Kerkweg
Labelverdeling Beneden Kerkweg
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1
A+2,2%1
A34,8%16
B19,6%9
C26,1%12
D6,5%3
E4,3%2
F2,2%1
G2,2%1
Totaal gelabeld100%46
Ter vergelijking: gemeente Montfoort
Ter vergelijking: gemeente Montfoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%7
A+++1,9%59
A++1,3%40
A+2,3%70
A32,3%996
B21,2%654
C26,4%814
D6,7%207
E3,5%107
F2,1%64
G2,0%61
Totaal gelabeld100%3.079
Energielabels Beneden Kerkweg vergeleken met Montfoort
LabelStavenBeneden KerkwegMontfoort
A++++2,2%0,2%
A+++0,0%1,9%
A++0,0%1,3%
A+2,2%2,3%
A34,8%32,3%
B19,6%21,2%
C26,1%26,4%
D6,5%6,7%
E4,3%3,5%
F2,2%2,1%
G2,2%2,0%

Beneden Kerkweg Montfoort

Deze verdeling gaat over de 47,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Beneden Kerkweg vergeleken met Montfoort
BouwperiodeStavenBeneden KerkwegMontfoort
vóór 194513,0%8,1%
1945–196415,2%9,2%
1965–19746,5%21,8%
1975–199160,9%29,4%
1992–20050,0%20,2%
2006–20142,2%6,8%
2015 en later2,2%4,5%

Beneden Kerkweg Montfoort

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 60,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Beneden Kerkweg vergeleken met Montfoort
WoningtypeStavenBeneden KerkwegMontfoort
Vrijstaand30,4%12,9%
Twee-onder-een-kap21,7%16,9%
Hoekwoning8,7%11,1%
Tussenwoning23,9%39,2%
Appartement15,2%19,8%
Onbekend type0,0%0,2%

Beneden Kerkweg Montfoort

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
40
41,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
165 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Willeskop

Alle buurten in Montfoort

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.