Mook en Middelaar
Gemeente Mook en Middelaar in Limburg, 8.102 inwoners en 3.785 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 3.785
- CBS 2025
- Inwoners
- 8.102
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 451.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 62,5%
- van 2.318 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 61,2%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 4,7% | 108 |
| A+++ | 4,8% | 112 |
| A++ | 0,6% | 15 |
| A+ | 1,7% | 40 |
| A | 28,0% | 649 |
| B | 22,6% | 525 |
| C | 24,7% | 573 |
| D | 5,4% | 125 |
| E | 3,7% | 86 |
| F | 1,7% | 39 |
| G | 2,0% | 46 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.318 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 4,7% | 108 | |
| A+++ | 4,8% | 112 | |
| A++ | 0,6% | 15 | |
| A+ | 1,7% | 40 | |
| A | 28,0% | 649 | |
| B | 22,6% | 525 | |
| C | 24,7% | 573 | |
| D | 5,4% | 125 | |
| E | 3,7% | 86 | |
| F | 1,7% | 39 | |
| G | 2,0% | 46 |
Deze verdeling gaat over de 61,2% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 2.318 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,9% | 68 | |
| 1945–1964 | 12,6% | 293 | |
| 1965–1974 | 18,4% | 426 | |
| 1975–1991 | 29,5% | 684 | |
| 1992–2005 | 18,4% | 426 | |
| 2006–2014 | 5,6% | 129 | |
| 2015 en later | 12,6% | 292 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 24,8% | 574 | |
| Twee-onder-een-kap | 25,0% | 579 | |
| Hoekwoning | 7,3% | 169 | |
| Tussenwoning | 17,7% | 411 | |
| Appartement | 23,5% | 544 | |
| Onbekend type | 1,8% | 41 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 2.177
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 9,5 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 57,5
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 41
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Mook en Middelaar
5 buurten met voldoende data.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Middelaar Katerbosch en Heikant | 384 | 52,9% | 44,3% |
| Molenhoek | 1.678 | 65,9% | 65,7% |
| Mook | 1.429 | 64,9% | 61,7% |
| Riethorst-Plasmolen | 170 | 40,5% | 68,2% |
| Verspreide huizen Bisselt | 124 | 27,1% | 38,7% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Mook en Middelaar
- Postcodegebied 6584 Mook en Middelaar
- Postcodegebied 6585 Mook en Middelaar
- Postcodegebied 6586 Mook en Middelaar
- Postcodegebied 6587 Mook en Middelaar
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 61,2% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.