Groenpeil

Mook in Mook en Middelaar

Buurt in wijk Wijk 00 Mook, gemeente Mook en Middelaar, postcodegebied 6585. 2.955 inwoners in 1.429 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 881 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,5%.

Woningen
1.429
CBS 2025
Inwoners
2.955
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 405.000
CBS 2025, gemeente € 451.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
64,9%
EP-Online, 881 gelabeld
Dekking energielabels
61,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Mook
Labelverdeling Mook
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++5,2%46
A++0,8%7
A+2,7%24
A30,0%264
B26,1%230
C20,7%182
D4,7%41
E5,1%45
F1,7%15
G3,0%26
Totaal gelabeld100%881
Ter vergelijking: gemeente Mook en Middelaar
Ter vergelijking: gemeente Mook en Middelaar
LabelAandeelWoningen
A++++4,7%108
A+++4,8%112
A++0,6%15
A+1,7%40
A28,0%649
B22,6%525
C24,7%573
D5,4%125
E3,7%86
F1,7%39
G2,0%46
Totaal gelabeld100%2.318
Energielabels Mook vergeleken met Mook en Middelaar
LabelStavenMookMook en Middelaar
A++++0,1%4,7%
A+++5,2%4,8%
A++0,8%0,6%
A+2,7%1,7%
A30,0%28,0%
B26,1%22,6%
C20,7%24,7%
D4,7%5,4%
E5,1%3,7%
F1,7%1,7%
G3,0%2,0%

Mook Mook en Middelaar

Deze verdeling gaat over de 61,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Mook vergeleken met Mook en Middelaar
BouwperiodeStavenMookMook en Middelaar
vóór 19453,5%2,9%
1945–196419,0%12,6%
1965–197417,5%18,4%
1975–199119,9%29,5%
1992–200527,7%18,4%
2006–20142,8%5,6%
2015 en later9,6%12,6%

Mook Mook en Middelaar

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 27,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Mook vergeleken met Mook en Middelaar
WoningtypeStavenMookMook en Middelaar
Vrijstaand21,7%24,8%
Twee-onder-een-kap26,8%25,0%
Hoekwoning6,1%7,3%
Tussenwoning15,2%17,7%
Appartement30,1%23,5%
Onbekend type0,1%1,8%

Mook Mook en Middelaar

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
500
35,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.114 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
25 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Mook

Alle buurten in Mook en Middelaar

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.