Groenpeil

Echteld in Neder-Betuwe

Buurt in wijk Wijk 01 Echteld, gemeente Neder-Betuwe, postcodegebied 4054. 525 inwoners in 221 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 90 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,1%.

Woningen
221
CBS 2025
Inwoners
525
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 359.000
CBS 2025, gemeente € 393.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
41,1%
EP-Online, 90 gelabeld
Dekking energielabels
40,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Echteld
Labelverdeling Echteld
LabelAandeelWoningen
A+1,1%1
A15,6%14
B24,4%22
C31,1%28
D14,4%13
E6,7%6
F3,3%3
G3,3%3
Totaal gelabeld100%90
Ter vergelijking: gemeente Neder-Betuwe
Ter vergelijking: gemeente Neder-Betuwe
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%52
A+++7,4%357
A++3,6%172
A+4,4%211
A32,9%1.589
B13,9%670
C20,5%989
D5,9%287
E4,1%200
F3,1%151
G3,2%156
Totaal gelabeld100%4.834
Energielabels Echteld vergeleken met Neder-Betuwe
LabelStavenEchteldNeder-Betuwe
A++++0,0%1,1%
A+++0,0%7,4%
A++0,0%3,6%
A+1,1%4,4%
A15,6%32,9%
B24,4%13,9%
C31,1%20,5%
D14,4%5,9%
E6,7%4,1%
F3,3%3,1%
G3,3%3,2%

Echteld Neder-Betuwe

Deze verdeling gaat over de 40,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Echteld vergeleken met Neder-Betuwe
BouwperiodeStavenEchteldNeder-Betuwe
vóór 19458,9%8,3%
1945–196432,2%14,9%
1965–197430,0%21,1%
1975–199123,3%16,8%
1992–20055,6%12,6%
2006–20140,0%15,6%
2015 en later0,0%10,7%

Echteld Neder-Betuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 32,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Echteld vergeleken met Neder-Betuwe
WoningtypeStavenEchteldNeder-Betuwe
Vrijstaand22,2%23,5%
Twee-onder-een-kap34,4%27,9%
Hoekwoning17,8%11,0%
Tussenwoning18,9%26,9%
Appartement6,7%10,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Echteld Neder-Betuwe

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
109
49,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
412 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Echteld

Alle buurten in Neder-Betuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.