Groenpeil

Pottemsestraat en Groenestraat e.o. in Neder-Betuwe

Buurt in wijk Wijk 01 Echteld, gemeente Neder-Betuwe, postcodegebied 4051 en postcodegebied 4053. 135 inwoners in 52 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 22 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 13,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,9%.

Woningen
52
CBS 2025
Inwoners
135
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 447.000
CBS 2025, gemeente € 393.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
13,6%
EP-Online, 22 gelabeld
Dekking energielabels
42,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Pottemsestraat en Groenestraat e.o.
Labelverdeling Pottemsestraat en Groenestraat e.o.
LabelAandeelWoningen
A++4,5%1
A9,1%2
C40,9%9
D9,1%2
E13,6%3
F4,5%1
G18,2%4
Totaal gelabeld100%22
Ter vergelijking: gemeente Neder-Betuwe
Ter vergelijking: gemeente Neder-Betuwe
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%49
A+++6,5%317
A++3,5%172
A+4,3%207
A33,7%1.637
B13,8%671
C20,5%997
D5,9%286
E4,2%204
F3,2%155
G3,3%158
Totaal gelabeld100%4.853
Energielabels Pottemsestraat en Groenestraat e.o. vergeleken met Neder-Betuwe
LabelStavenPottemsestraat en Groenestraat e.o.Neder-Betuwe
A++++0,0%1,0%
A+++0,0%6,5%
A++4,5%3,5%
A+0,0%4,3%
A9,1%33,7%
B0,0%13,8%
C40,9%20,5%
D9,1%5,9%
E13,6%4,2%
F4,5%3,2%
G18,2%3,3%

Pottemsestraat en Groenestraat e.o. Neder-Betuwe

Deze verdeling gaat over de 42,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Pottemsestraat en Groenestraat e.o. vergeleken met Neder-Betuwe
BouwperiodeStavenPottemsestraat en Groenestraat e.o.Neder-Betuwe
vóór 194577,3%8,2%
1945–19640,0%14,7%
1965–19749,1%21,2%
1975–19914,5%16,8%
1992–20050,0%12,5%
2006–20144,5%16,9%
2015 en later4,5%9,8%

Pottemsestraat en Groenestraat e.o. Neder-Betuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 77,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Pottemsestraat en Groenestraat e.o. vergeleken met Neder-Betuwe
WoningtypeStavenPottemsestraat en Groenestraat e.o.Neder-Betuwe
Vrijstaand72,7%23,2%
Twee-onder-een-kap27,3%28,2%
Hoekwoning0,0%10,6%
Tussenwoning0,0%27,3%
Appartement0,0%10,6%
Onbekend type0,0%0,1%

Pottemsestraat en Groenestraat e.o. Neder-Betuwe

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
21
40,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
86 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 01 Echteld

Alle buurten in Neder-Betuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.