Groenpeil

Langeraar in Nieuwkoop

Buurt in wijk Kern Langeraar, gemeente Nieuwkoop, postcodegebied 2461. 2.120 inwoners in 930 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 590 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,9%.

Woningen
930
CBS 2025
Inwoners
2.120
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 414.000
CBS 2025, gemeente € 489.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
68,0%
EP-Online, 590 gelabeld
Dekking energielabels
63,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Langeraar
Labelverdeling Langeraar
LabelAandeelWoningen
A+++1,4%8
A++0,3%2
A+2,0%12
A50,0%295
B14,2%84
C24,7%146
D5,4%32
E1,4%8
F0,3%2
G0,2%1
Totaal gelabeld100%590
Ter vergelijking: gemeente Nieuwkoop
Ter vergelijking: gemeente Nieuwkoop
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%101
A+++5,3%364
A++1,2%80
A+3,0%206
A29,8%2.041
B17,1%1.176
C26,7%1.830
D8,0%546
E3,3%223
F2,1%143
G2,2%149
Totaal gelabeld100%6.859
Energielabels Langeraar vergeleken met Nieuwkoop
LabelStavenLangeraarNieuwkoop
A++++0,0%1,5%
A+++1,4%5,3%
A++0,3%1,2%
A+2,0%3,0%
A50,0%29,8%
B14,2%17,1%
C24,7%26,7%
D5,4%8,0%
E1,4%3,3%
F0,3%2,1%
G0,2%2,2%

Langeraar Nieuwkoop

Deze verdeling gaat over de 63,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Langeraar vergeleken met Nieuwkoop
BouwperiodeStavenLangeraarNieuwkoop
vóór 19450,2%4,8%
1945–196415,1%14,6%
1965–197424,6%22,0%
1975–199121,4%26,8%
1992–200511,0%10,5%
2006–201417,8%11,7%
2015 en later10,0%9,6%

Langeraar Nieuwkoop

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 24,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Langeraar vergeleken met Nieuwkoop
WoningtypeStavenLangeraarNieuwkoop
Vrijstaand8,0%17,9%
Twee-onder-een-kap17,6%15,2%
Hoekwoning9,3%12,1%
Tussenwoning50,0%37,8%
Appartement15,1%15,8%
Onbekend type0,0%1,1%

Langeraar Nieuwkoop

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
15
30 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Kern Langeraar

Alle buurten in Nieuwkoop

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.