Postcodegebied 2461 Nieuwkoop
Postcodegebied 2461 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Nieuwkoop, gemeente Nieuwkoop. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2461 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.285
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 484.329
- CBS 2025
- Label A of B
- 58,2%
- EP-Online, 2.285 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 76
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,4% | 54 |
| A+++ | 3,1% | 71 |
| A++ | 0,6% | 14 |
| A+ | 2,6% | 59 |
| A | 32,0% | 732 |
| B | 17,5% | 401 |
| C | 28,1% | 641 |
| D | 7,0% | 160 |
| E | 2,7% | 61 |
| F | 1,8% | 42 |
| G | 2,2% | 50 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.285 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,4% | 54 | |
| A+++ | 3,1% | 71 | |
| A++ | 0,6% | 14 | |
| A+ | 2,6% | 59 | |
| A | 32,0% | 732 | |
| B | 17,5% | 401 | |
| C | 28,1% | 641 | |
| D | 7,0% | 160 | |
| E | 2,7% | 61 | |
| F | 1,8% | 42 | |
| G | 2,2% | 50 |
Deze verdeling gaat over 2.285 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 5,2% | 119 | |
| 1945–1964 | 13,0% | 298 | |
| 1965–1974 | 23,0% | 525 | |
| 1975–1991 | 26,6% | 607 | |
| 1992–2005 | 10,5% | 240 | |
| 2006–2014 | 12,2% | 278 | |
| 2015 en later | 9,5% | 218 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2461
- Aardam Oost 294 woningen
- Aardam West 1.662 woningen
- Korteraar 260 woningen
- Langeraar 930 woningen
- Langeraar Lintbebouwing 313 woningen
- Papenveer 455 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.