Groenpeil

Papenveer in Nieuwkoop

Buurt in wijk Kern Papenveer, gemeente Nieuwkoop, postcodegebied 2461. 1.195 inwoners in 455 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 214 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,9%.

Woningen
455
CBS 2025
Inwoners
1.195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 589.000
CBS 2025, gemeente € 489.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
50,5%
EP-Online, 214 gelabeld
Dekking energielabels
47,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Papenveer
Labelverdeling Papenveer
LabelAandeelWoningen
A++++4,2%9
A+++9,8%21
A+2,8%6
A24,3%52
B9,3%20
C16,4%35
D13,6%29
E8,9%19
F6,1%13
G4,7%10
Totaal gelabeld100%214
Ter vergelijking: gemeente Nieuwkoop
Ter vergelijking: gemeente Nieuwkoop
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%101
A+++5,3%364
A++1,2%80
A+3,0%206
A29,8%2.041
B17,1%1.176
C26,7%1.830
D8,0%546
E3,3%223
F2,1%143
G2,2%149
Totaal gelabeld100%6.859
Energielabels Papenveer vergeleken met Nieuwkoop
LabelStavenPapenveerNieuwkoop
A++++4,2%1,5%
A+++9,8%5,3%
A++0,0%1,2%
A+2,8%3,0%
A24,3%29,8%
B9,3%17,1%
C16,4%26,7%
D13,6%8,0%
E8,9%3,3%
F6,1%2,1%
G4,7%2,2%

Papenveer Nieuwkoop

Deze verdeling gaat over de 47,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Papenveer vergeleken met Nieuwkoop
BouwperiodeStavenPapenveerNieuwkoop
vóór 194512,1%4,8%
1945–196430,8%14,6%
1965–197420,6%22,0%
1975–19919,8%26,8%
1992–200515,9%10,5%
2006–20144,7%11,7%
2015 en later6,1%9,6%

Papenveer Nieuwkoop

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 30,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Papenveer vergeleken met Nieuwkoop
WoningtypeStavenPapenveerNieuwkoop
Vrijstaand60,3%17,9%
Twee-onder-een-kap17,3%15,2%
Hoekwoning10,3%12,1%
Tussenwoning11,7%37,8%
Appartement0,5%15,8%
Onbekend type0,0%1,1%

Papenveer Nieuwkoop

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Nieuwkoop

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.