Groenpeil

Strijland-oost in Nijkerk

Buurt in wijk Nijkerk-stad, gemeente Nijkerk, postcodegebied 3862. 1.480 inwoners in 639 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 415 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,5%.

Woningen
639
CBS 2025
Inwoners
1.480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 409.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
73,3%
EP-Online, 415 gelabeld
Dekking energielabels
64,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Strijland-oost
Labelverdeling Strijland-oost
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A+0,5%2
A25,3%105
B47,2%196
C25,5%106
D1,2%5
Totaal gelabeld100%415
Ter vergelijking: gemeente Nijkerk
Ter vergelijking: gemeente Nijkerk
LabelAandeelWoningen
A++++3,3%396
A+++7,3%887
A++2,1%257
A+3,3%398
A36,2%4.389
B16,3%1.971
C20,3%2.455
D5,5%667
E2,4%289
F1,6%190
G1,8%213
Totaal gelabeld100%12.112
Energielabels Strijland-oost vergeleken met Nijkerk
LabelStavenStrijland-oostNijkerk
A++++0,0%3,3%
A+++0,0%7,3%
A++0,2%2,1%
A+0,5%3,3%
A25,3%36,2%
B47,2%16,3%
C25,5%20,3%
D1,2%5,5%
E0,0%2,4%
F0,0%1,6%
G0,0%1,8%

Strijland-oost Nijkerk

Deze verdeling gaat over de 64,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Strijland-oost vergeleken met Nijkerk
BouwperiodeStavenStrijland-oostNijkerk
vóór 19450,0%6,3%
1945–19640,0%10,4%
1965–19740,2%16,7%
1975–199190,8%20,8%
1992–20058,9%16,2%
2006–20140,0%13,5%
2015 en later0,0%16,1%

Strijland-oost Nijkerk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 90,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Strijland-oost vergeleken met Nijkerk
WoningtypeStavenStrijland-oostNijkerk
Vrijstaand3,4%12,6%
Twee-onder-een-kap29,4%21,9%
Hoekwoning5,3%9,7%
Tussenwoning44,1%31,0%
Appartement17,8%23,5%
Onbekend type0,0%1,2%

Strijland-oost Nijkerk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
188
29,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
680 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nijkerk-stad

Alle buurten in Nijkerk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.