Postcodegebied 3862 Nijkerk
Postcodegebied 3862 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Nijkerk, gemeente Nijkerk. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3862 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.952
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 480.737
- CBS 2025
- Label A of B
- 64,4%
- EP-Online, 3.952 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 62
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,4% | 134 |
| A+++ | 13,3% | 524 |
| A++ | 3,9% | 153 |
| A+ | 3,8% | 149 |
| A | 26,9% | 1.065 |
| B | 13,2% | 522 |
| C | 23,4% | 923 |
| D | 6,8% | 267 |
| E | 2,5% | 97 |
| F | 1,4% | 54 |
| G | 1,6% | 64 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.952 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,4% | 134 | |
| A+++ | 13,3% | 524 | |
| A++ | 3,9% | 153 | |
| A+ | 3,8% | 149 | |
| A | 26,9% | 1.065 | |
| B | 13,2% | 522 | |
| C | 23,4% | 923 | |
| D | 6,8% | 267 | |
| E | 2,5% | 97 | |
| F | 1,4% | 54 | |
| G | 1,6% | 64 |
Deze verdeling gaat over 3.952 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 6,0% | 238 | |
| 1945–1964 | 7,7% | 305 | |
| 1965–1974 | 26,1% | 1.030 | |
| 1975–1991 | 27,4% | 1.083 | |
| 1992–2005 | 5,1% | 202 | |
| 2006–2014 | 6,8% | 267 | |
| 2015 en later | 20,9% | 827 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3862
- Appel/'t Woud 228 woningen
- Centrum 517 woningen
- Coltoflaan/van Oldenbarneveldstraat 763 woningen
- Kruishaar 119 woningen
- Luxool 113 woningen
- Paasbos-oost 509 woningen
- Paasbos-west 899 woningen
- Prinsenkamp 54 woningen
- Slichtenhorst 411 woningen
- Spoorkamp/De Terrassen 863 woningen
- Strijland-oost 639 woningen
- Strijland-west 763 woningen
- Zilverschoon/Oranjebuurt 957 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.