Groenpeil

Hazenkamp in Nijmegen

Buurt in wijk Nijmegen-Midden, gemeente Nijmegen, postcodegebied 6525 en postcodegebied 6531 en postcodegebied 6532. 5.305 inwoners in 2.271 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.257 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,5%.

Woningen
2.271
CBS 2025
Inwoners
5.305
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 501.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
31,8%
EP-Online, 1.257 gelabeld
Dekking energielabels
55,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hazenkamp
Labelverdeling Hazenkamp
LabelAandeelWoningen
A++++7,7%97
A+++0,2%3
A++2,1%26
A+1,4%17
A9,2%116
B11,2%141
C31,1%391
D15,9%200
E10,8%136
F5,7%72
G4,6%58
Totaal gelabeld100%1.257
Ter vergelijking: gemeente Nijmegen
Ter vergelijking: gemeente Nijmegen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%202
A+++3,3%2.076
A++5,1%3.212
A+6,9%4.339
A37,0%23.397
B13,9%8.811
C19,3%12.208
D7,0%4.450
E3,9%2.441
F1,8%1.145
G1,5%964
Totaal gelabeld100%63.245
Energielabels Hazenkamp vergeleken met Nijmegen
LabelStavenHazenkampNijmegen
A++++7,7%0,3%
A+++0,2%3,3%
A++2,1%5,1%
A+1,4%6,9%
A9,2%37,0%
B11,2%13,9%
C31,1%19,3%
D15,9%7,0%
E10,8%3,9%
F5,7%1,8%
G4,6%1,5%

Hazenkamp Nijmegen

Deze verdeling gaat over de 55,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hazenkamp vergeleken met Nijmegen
BouwperiodeStavenHazenkampNijmegen
vóór 194537,9%16,1%
1945–196427,0%15,5%
1965–197411,5%15,9%
1975–19919,1%19,1%
1992–20054,1%9,1%
2006–20141,0%10,0%
2015 en later9,5%14,3%

Hazenkamp Nijmegen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 37,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hazenkamp vergeleken met Nijmegen
WoningtypeStavenHazenkampNijmegen
Vrijstaand1,4%2,4%
Twee-onder-een-kap18,8%9,6%
Hoekwoning9,7%6,7%
Tussenwoning36,3%28,7%
Appartement33,8%52,2%
Onbekend type0,0%0,4%

Hazenkamp Nijmegen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
621
27,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.020 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
23
45 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Nijmegen-Midden

Alle buurten in Nijmegen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.