Groenpeil

Nijmegen

Gemeente Nijmegen in Gelderland, 189.007 inwoners en 87.822 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
87.822
CBS 2025
Inwoners
189.007
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 387.000
CBS 2025
Label A of B
66,5%
van 63.245 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
72,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Nijmegen
Labelverdeling Nijmegen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%202
A+++3,3%2.076
A++5,1%3.212
A+6,9%4.339
A37,0%23.397
B13,9%8.811
C19,3%12.208
D7,0%4.450
E3,9%2.441
F1,8%1.145
G1,5%964
Totaal gelabeld100%63.245
Energielabels in Nijmegen
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,3%202
A+++3,3%2.076
A++5,1%3.212
A+6,9%4.339
A37,0%23.397
B13,9%8.811
C19,3%12.208
D7,0%4.450
E3,9%2.441
F1,8%1.145
G1,5%964

Deze verdeling gaat over de 72,0% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 63.245 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Nijmegen
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194516,1%10.197
1945–196415,5%9.794
1965–197415,9%10.050
1975–199119,1%12.075
1992–20059,1%5.725
2006–201410,0%6.348
2015 en later14,3%9.056

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Nijmegen
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand2,4%1.518
Twee-onder-een-kap9,6%6.060
Hoekwoning6,7%4.262
Tussenwoning28,7%18.152
Appartement52,2%32.983
Onbekend type0,4%270

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
25.538
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
88,2 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
29,1
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
898
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Nijmegen

38 buurten met voldoende data. 6 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
't Acker2.34555,3%56,8%
't Broek1.57279,0%58,1%
Aldenhof1.13772,9%69,6%
Altrade3.03349,8%67,1%
Benedenstad1.64264,5%83,9%
Biezen5.15580,5%77,8%
Bottendaal2.21348,9%74,1%
Brakkenstein1.88459,9%62,2%
De Kamp2.49358,6%63,1%
Galgenveld2.79536,9%66,8%
Goffert1.57586,2%89,4%
Groenewoud1.24355,9%41,4%
Grootstal2.87769,1%68,3%
Hatert5.10066,8%75,7%
Hatertse Hei1.96660,2%69,3%
Haven- en industrieterrein28590,7%45,3%
Hazenkamp2.27131,8%55,4%
Hees1.48254,4%60,1%
Heijendaal1.56987,9%85,9%
Hengstdal3.58858,3%78,0%
Heseveld3.03144,8%70,3%
Hunnerberg2.06757,4%65,6%
Kwakkenberg73381,9%73,1%
Lankforst1.02659,0%77,0%
Lent6.57095,2%84,9%
Malvert1.24057,4%73,7%
Meijhorst1.66182,7%81,0%
Neerbosch-Oost3.70057,0%73,6%
Nije Veld2.74572,3%78,8%
Oosterhout2.16799,8%61,0%
Ooyse Schependom11961,0%68,9%
Ressen1.44598,8%99,3%
St. Anna1.77958,8%64,2%
Stadscentrum4.50256,5%74,3%
Tolhuis1.76950,0%71,5%
Weezenhof1.70361,7%64,8%
Wolfskuil2.76864,0%70,1%
Zwanenveld2.47958,7%72,2%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Nijmegen

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.