Groenpeil

Hengstdal in Nijmegen

Buurt in wijk Nijmegen-Oost, gemeente Nijmegen, postcodegebied 6521 en postcodegebied 6522 en postcodegebied 6523. 6.970 inwoners in 3.588 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.798 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,5%.

Woningen
3.588
CBS 2025
Inwoners
6.970
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 425.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
36,0%
CBS 2025
Label A of B
58,3%
EP-Online, 2.798 gelabeld
Dekking energielabels
78,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hengstdal
Labelverdeling Hengstdal
LabelAandeelWoningen
A+++1,9%54
A++1,9%52
A+2,6%73
A35,1%982
B16,8%470
C19,8%554
D11,8%330
E5,3%148
F2,6%73
G2,2%62
Totaal gelabeld100%2.798
Ter vergelijking: gemeente Nijmegen
Ter vergelijking: gemeente Nijmegen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%202
A+++3,3%2.076
A++5,1%3.212
A+6,9%4.339
A37,0%23.397
B13,9%8.811
C19,3%12.208
D7,0%4.450
E3,9%2.441
F1,8%1.145
G1,5%964
Totaal gelabeld100%63.245
Energielabels Hengstdal vergeleken met Nijmegen
LabelStavenHengstdalNijmegen
A++++0,0%0,3%
A+++1,9%3,3%
A++1,9%5,1%
A+2,6%6,9%
A35,1%37,0%
B16,8%13,9%
C19,8%19,3%
D11,8%7,0%
E5,3%3,9%
F2,6%1,8%
G2,2%1,5%

Hengstdal Nijmegen

Deze verdeling gaat over de 78,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hengstdal vergeleken met Nijmegen
BouwperiodeStavenHengstdalNijmegen
vóór 194551,5%16,1%
1945–196426,1%15,5%
1965–19741,2%15,9%
1975–19910,9%19,1%
1992–200516,2%9,1%
2006–20140,4%10,0%
2015 en later3,7%14,3%

Hengstdal Nijmegen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 51,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hengstdal vergeleken met Nijmegen
WoningtypeStavenHengstdalNijmegen
Vrijstaand0,3%2,4%
Twee-onder-een-kap11,5%9,6%
Hoekwoning4,0%6,7%
Tussenwoning36,3%28,7%
Appartement47,9%52,2%
Onbekend type0,0%0,4%

Hengstdal Nijmegen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
21,0%
CBS 2024
Installaties
446
12,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.338 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
33
70 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Nijmegen-Oost

Alle buurten in Nijmegen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.