Groenpeil

Neerbosch-Oost in Nijmegen

Buurt in wijk Nijmegen-Nieuw-West, gemeente Nijmegen, postcodegebied 6532 en postcodegebied 6534 en postcodegebied 6541 en postcodegebied 6543 en postcodegebied 6544. 7.515 inwoners in 3.700 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.725 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,5%.

Woningen
3.700
CBS 2025
Inwoners
7.515
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 275.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
32,0%
CBS 2025
Label A of B
57,0%
EP-Online, 2.725 gelabeld
Dekking energielabels
73,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Neerbosch-Oost
Labelverdeling Neerbosch-Oost
LabelAandeelWoningen
A+++1,9%51
A++1,4%38
A+3,7%100
A30,6%834
B19,4%530
C27,3%743
D11,5%314
E3,3%90
F0,5%14
G0,4%11
Totaal gelabeld100%2.725
Ter vergelijking: gemeente Nijmegen
Ter vergelijking: gemeente Nijmegen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%202
A+++3,3%2.076
A++5,1%3.212
A+6,9%4.339
A37,0%23.397
B13,9%8.811
C19,3%12.208
D7,0%4.450
E3,9%2.441
F1,8%1.145
G1,5%964
Totaal gelabeld100%63.245
Energielabels Neerbosch-Oost vergeleken met Nijmegen
LabelStavenNeerbosch-OostNijmegen
A++++0,0%0,3%
A+++1,9%3,3%
A++1,4%5,1%
A+3,7%6,9%
A30,6%37,0%
B19,4%13,9%
C27,3%19,3%
D11,5%7,0%
E3,3%3,9%
F0,5%1,8%
G0,4%1,5%

Neerbosch-Oost Nijmegen

Deze verdeling gaat over de 73,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Neerbosch-Oost vergeleken met Nijmegen
BouwperiodeStavenNeerbosch-OostNijmegen
vóór 19451,2%16,1%
1945–19641,1%15,5%
1965–197455,0%15,9%
1975–199126,4%19,1%
1992–20059,6%9,1%
2006–20145,1%10,0%
2015 en later1,6%14,3%

Neerbosch-Oost Nijmegen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 55,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Neerbosch-Oost vergeleken met Nijmegen
WoningtypeStavenNeerbosch-OostNijmegen
Vrijstaand1,2%2,4%
Twee-onder-een-kap6,9%9,6%
Hoekwoning4,0%6,7%
Tussenwoning18,2%28,7%
Appartement69,7%52,2%
Onbekend type0,0%0,4%

Neerbosch-Oost Nijmegen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
724
19,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.259 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
28
70 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Nijmegen-Nieuw-West

Alle buurten in Nijmegen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.