Groenpeil

De Hoek-1 in Nissewaard

Buurt in wijk De Hoek, gemeente Nissewaard, postcodegebied 3201. 975 inwoners in 370 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 280 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
370
CBS 2025
Inwoners
975
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 292.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
64,6%
EP-Online, 280 gelabeld
Dekking energielabels
75,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Hoek-1
Labelverdeling De Hoek-1
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%3
A+++8,2%23
A15,7%44
B39,6%111
C33,6%94
D1,4%4
E0,4%1
Totaal gelabeld100%280
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%656
A+++3,6%961
A++1,2%330
A+3,8%1.028
A29,1%7.853
B22,6%6.091
C27,1%7.294
D4,8%1.303
E2,2%595
F1,3%350
G1,8%480
Totaal gelabeld100%26.941
Energielabels De Hoek-1 vergeleken met Nissewaard
LabelStavenDe Hoek-1Nissewaard
A++++1,1%2,4%
A+++8,2%3,6%
A++0,0%1,2%
A+0,0%3,8%
A15,7%29,1%
B39,6%22,6%
C33,6%27,1%
D1,4%4,8%
E0,4%2,2%
F0,0%1,3%
G0,0%1,8%

De Hoek-1 Nissewaard

Deze verdeling gaat over de 75,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Hoek-1 vergeleken met Nissewaard
BouwperiodeStavenDe Hoek-1Nissewaard
vóór 19450,0%1,9%
1945–19640,0%8,6%
1965–19740,0%13,6%
1975–199178,9%46,1%
1992–20050,0%13,2%
2006–201411,8%9,2%
2015 en later9,3%7,4%

De Hoek-1 Nissewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 78,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Hoek-1 vergeleken met Nissewaard
WoningtypeStavenDe Hoek-1Nissewaard
Vrijstaand0,0%3,8%
Twee-onder-een-kap7,5%9,8%
Hoekwoning9,6%9,0%
Tussenwoning55,0%37,4%
Appartement27,9%39,5%
Onbekend type0,0%0,4%

De Hoek-1 Nissewaard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
114
30,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
372 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk De Hoek

Alle buurten in Nissewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.