Groenpeil

De Hoek-4 in Nissewaard

Buurt in wijk De Hoek, gemeente Nissewaard, postcodegebied 3201. 140 inwoners in 96 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 86 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 9,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
96
CBS 2025
Inwoners
140
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 202.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
21,0%
CBS 2025
Label A of B
9,3%
EP-Online, 86 gelabeld
Dekking energielabels
89,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Hoek-4
Labelverdeling De Hoek-4
LabelAandeelWoningen
A+1,2%1
A3,5%3
B4,7%4
C14,0%12
D57,0%49
E17,4%15
F2,3%2
Totaal gelabeld100%86
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%655
A+++2,9%797
A++1,7%449
A+3,7%1.004
A28,3%7.692
B23,3%6.335
C27,4%7.449
D5,0%1.358
E2,2%606
F1,3%358
G1,8%481
Totaal gelabeld100%27.184
Energielabels De Hoek-4 vergeleken met Nissewaard
LabelStavenDe Hoek-4Nissewaard
A++++0,0%2,4%
A+++0,0%2,9%
A++0,0%1,7%
A+1,2%3,7%
A3,5%28,3%
B4,7%23,3%
C14,0%27,4%
D57,0%5,0%
E17,4%2,2%
F2,3%1,3%
G0,0%1,8%

De Hoek-4 Nissewaard

Deze verdeling gaat over de 89,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Hoek-4 vergeleken met Nissewaard
BouwperiodeStavenDe Hoek-4Nissewaard
vóór 19450,0%1,9%
1945–19640,0%8,5%
1965–19740,0%13,5%
1975–1991100,0%45,9%
1992–20050,0%13,6%
2006–20140,0%9,4%
2015 en later0,0%7,2%

De Hoek-4 Nissewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Hoek-4 vergeleken met Nissewaard
WoningtypeStavenDe Hoek-4Nissewaard
Vrijstaand0,0%3,8%
Twee-onder-een-kap3,5%10,2%
Hoekwoning2,3%8,6%
Tussenwoning9,3%37,3%
Appartement84,9%39,8%
Onbekend type0,0%0,4%

De Hoek-4 Nissewaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
19
19,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
47 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Hoek

Alle buurten in Nissewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.