Groenpeil

Hoogwerf-Zuid in Nissewaard

Buurt in wijk Hoogwerf, gemeente Nissewaard, postcodegebied 3202. 1.955 inwoners in 994 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 672 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
994
CBS 2025
Inwoners
1.955
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 269.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
39,0%
EP-Online, 672 gelabeld
Dekking energielabels
67,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hoogwerf-Zuid
Labelverdeling Hoogwerf-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++0,3%2
A+10,4%70
A22,9%154
B5,2%35
C23,5%158
D17,3%116
E11,2%75
F4,5%30
G4,6%31
Totaal gelabeld100%672
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%656
A+++3,6%961
A++1,2%330
A+3,8%1.028
A29,1%7.853
B22,6%6.091
C27,1%7.294
D4,8%1.303
E2,2%595
F1,3%350
G1,8%480
Totaal gelabeld100%26.941
Energielabels Hoogwerf-Zuid vergeleken met Nissewaard
LabelStavenHoogwerf-ZuidNissewaard
A++++0,0%2,4%
A+++0,1%3,6%
A++0,3%1,2%
A+10,4%3,8%
A22,9%29,1%
B5,2%22,6%
C23,5%27,1%
D17,3%4,8%
E11,2%2,2%
F4,5%1,3%
G4,6%1,8%

Hoogwerf-Zuid Nissewaard

Deze verdeling gaat over de 67,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoogwerf-Zuid vergeleken met Nissewaard
BouwperiodeStavenHoogwerf-ZuidNissewaard
vóór 19457,7%1,9%
1945–196459,8%8,6%
1965–19741,8%13,6%
1975–19910,3%46,1%
1992–20050,1%13,2%
2006–201430,2%9,2%
2015 en later0,0%7,4%

Hoogwerf-Zuid Nissewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 59,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hoogwerf-Zuid vergeleken met Nissewaard
WoningtypeStavenHoogwerf-ZuidNissewaard
Vrijstaand3,9%3,8%
Twee-onder-een-kap9,7%9,8%
Hoekwoning9,1%9,0%
Tussenwoning25,0%37,4%
Appartement52,4%39,5%
Onbekend type0,0%0,4%

Hoogwerf-Zuid Nissewaard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
153
15,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
505 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Hoogwerf

Alle buurten in Nissewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.