Poldergebied Simonshaven in Nissewaard
Buurt in wijk Simonshaven, gemeente Nissewaard, postcodegebied 3212 en postcodegebied 3214. 370 inwoners in 161 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 182 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.
- Woningen
- 161
- CBS 2025
- Inwoners
- 370
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 427.000
- CBS 2025, gemeente € 308.000
- Koopwoningen
- 92,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 88,5%
- EP-Online, 182 gelabeld
- Dekking energielabels
- 100,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 4 |
| A+++ | 1,6% | 3 |
| A++ | 1,6% | 3 |
| A+ | 4,4% | 8 |
| A | 67,0% | 122 |
| B | 11,5% | 21 |
| C | 8,2% | 15 |
| D | 2,2% | 4 |
| G | 1,1% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 182 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,4% | 655 |
| A+++ | 2,9% | 797 |
| A++ | 1,7% | 449 |
| A+ | 3,7% | 1.004 |
| A | 28,3% | 7.692 |
| B | 23,3% | 6.335 |
| C | 27,4% | 7.449 |
| D | 5,0% | 1.358 |
| E | 2,2% | 606 |
| F | 1,3% | 358 |
| G | 1,8% | 481 |
| Totaal gelabeld | 100% | 27.184 |
| Label | Staven | Poldergebied Simonshaven | Nissewaard |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 2,4% | |
| A+++ | 1,6% | 2,9% | |
| A++ | 1,6% | 1,7% | |
| A+ | 4,4% | 3,7% | |
| A | 67,0% | 28,3% | |
| B | 11,5% | 23,3% | |
| C | 8,2% | 27,4% | |
| D | 2,2% | 5,0% | |
| E | 0,0% | 2,2% | |
| F | 0,0% | 1,3% | |
| G | 1,1% | 1,8% |
Poldergebied Simonshaven Nissewaard
Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Poldergebied Simonshaven | Nissewaard |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 4,9% | 1,9% | |
| 1945–1964 | 1,6% | 8,5% | |
| 1965–1974 | 1,1% | 13,5% | |
| 1975–1991 | 0,5% | 45,9% | |
| 1992–2005 | 1,1% | 13,6% | |
| 2006–2014 | 48,4% | 9,4% | |
| 2015 en later | 42,3% | 7,2% |
Poldergebied Simonshaven Nissewaard
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Aangescherpte EPC
Grootste groep in deze buurt: 48,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.
De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Poldergebied Simonshaven | Nissewaard |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 40,7% | 3,8% | |
| Twee-onder-een-kap | 0,0% | 10,2% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 8,6% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 37,3% | |
| Appartement | 0,0% | 39,8% | |
| Onbekend type | 59,3% | 0,4% |
Poldergebied Simonshaven Nissewaard
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 65,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 76
- 47,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 385 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 1
- 1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Simonshaven
- Kern Simonshaven 196 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 100,0% (182 van 161 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.