Postcodegebied 3214 Nissewaard
Postcodegebied 3214 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Nissewaard, gemeente Nissewaard. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3214 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.819
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 405.444
- CBS 2025
- Label A of B
- 67,6%
- EP-Online, 1.819 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 38
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 4,9% | 89 |
| A+++ | 3,9% | 71 |
| A++ | 3,1% | 56 |
| A+ | 12,5% | 228 |
| A | 27,7% | 503 |
| B | 15,6% | 283 |
| C | 20,0% | 364 |
| D | 4,5% | 82 |
| E | 2,9% | 53 |
| F | 2,6% | 48 |
| G | 2,3% | 42 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.819 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 4,9% | 89 | |
| A+++ | 3,9% | 71 | |
| A++ | 3,1% | 56 | |
| A+ | 12,5% | 228 | |
| A | 27,7% | 503 | |
| B | 15,6% | 283 | |
| C | 20,0% | 364 | |
| D | 4,5% | 82 | |
| E | 2,9% | 53 | |
| F | 2,6% | 48 | |
| G | 2,3% | 42 |
Deze verdeling gaat over 1.819 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 8,2% | 150 | |
| 1945–1964 | 6,7% | 122 | |
| 1965–1974 | 15,9% | 289 | |
| 1975–1991 | 17,2% | 312 | |
| 1992–2005 | 19,1% | 348 | |
| 2006–2014 | 13,8% | 251 | |
| 2015 en later | 19,1% | 347 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3214
- Kerckhoek 657 woningen
- Kern Zuidland 1.516 woningen
- Kreken van Nibbeland 522 woningen
- Poldergebied Simonshaven 161 woningen
- Poldergebied Zuidland 75 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.