Groenpeil

Sterrenkwartier-Hoog in Nissewaard

Buurt in wijk Sterrenkwartier, gemeente Nissewaard, postcodegebied 3204. 1.090 inwoners in 667 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 514 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 81,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
667
CBS 2025
Inwoners
1.090
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 229.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
33,0%
CBS 2025
Label A of B
81,1%
EP-Online, 514 gelabeld
Dekking energielabels
77,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Sterrenkwartier-Hoog
Labelverdeling Sterrenkwartier-Hoog
LabelAandeelWoningen
A++++40,1%206
A+++11,7%60
A+2,3%12
A15,4%79
B11,7%60
C13,2%68
D1,9%10
E2,5%13
F0,8%4
G0,4%2
Totaal gelabeld100%514
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%656
A+++3,6%961
A++1,2%330
A+3,8%1.028
A29,1%7.853
B22,6%6.091
C27,1%7.294
D4,8%1.303
E2,2%595
F1,3%350
G1,8%480
Totaal gelabeld100%26.941
Energielabels Sterrenkwartier-Hoog vergeleken met Nissewaard
LabelStavenSterrenkwartier-HoogNissewaard
A++++40,1%2,4%
A+++11,7%3,6%
A++0,0%1,2%
A+2,3%3,8%
A15,4%29,1%
B11,7%22,6%
C13,2%27,1%
D1,9%4,8%
E2,5%2,2%
F0,8%1,3%
G0,4%1,8%

Sterrenkwartier-Hoog Nissewaard

Deze verdeling gaat over de 77,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Sterrenkwartier-Hoog vergeleken met Nissewaard
BouwperiodeStavenSterrenkwartier-HoogNissewaard
vóór 19450,0%1,9%
1945–19640,0%8,6%
1965–197425,3%13,6%
1975–19910,0%46,1%
1992–200517,7%13,2%
2006–20145,3%9,2%
2015 en later51,8%7,4%

Sterrenkwartier-Hoog Nissewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 51,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Sterrenkwartier-Hoog vergeleken met Nissewaard
WoningtypeStavenSterrenkwartier-HoogNissewaard
Vrijstaand0,0%3,8%
Twee-onder-een-kap2,5%9,8%
Hoekwoning6,0%9,0%
Tussenwoning22,2%37,4%
Appartement69,3%39,5%
Onbekend type0,0%0,4%

Sterrenkwartier-Hoog Nissewaard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
18,0%
CBS 2024
Installaties
83
12,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
376 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Sterrenkwartier

Alle buurten in Nissewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.