Groenpeil

Sterrenkwartier-West in Nissewaard

Buurt in wijk Sterrenkwartier, gemeente Nissewaard, postcodegebied 3204. 655 inwoners in 258 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 112 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 25,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
258
CBS 2025
Inwoners
655
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 402.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
25,0%
EP-Online, 112 gelabeld
Dekking energielabels
43,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sterrenkwartier-West
Labelverdeling Sterrenkwartier-West
LabelAandeelWoningen
A+++0,9%1
A+0,9%1
A11,6%13
B11,6%13
C47,3%53
D25,9%29
E1,8%2
Totaal gelabeld100%112
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%655
A+++2,9%797
A++1,7%449
A+3,7%1.004
A28,3%7.692
B23,3%6.335
C27,4%7.449
D5,0%1.358
E2,2%606
F1,3%358
G1,8%481
Totaal gelabeld100%27.184
Energielabels Sterrenkwartier-West vergeleken met Nissewaard
LabelStavenSterrenkwartier-WestNissewaard
A++++0,0%2,4%
A+++0,9%2,9%
A++0,0%1,7%
A+0,9%3,7%
A11,6%28,3%
B11,6%23,3%
C47,3%27,4%
D25,9%5,0%
E1,8%2,2%
F0,0%1,3%
G0,0%1,8%

Sterrenkwartier-West Nissewaard

Deze verdeling gaat over de 43,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sterrenkwartier-West vergeleken met Nissewaard
BouwperiodeStavenSterrenkwartier-WestNissewaard
vóór 19450,0%1,9%
1945–19640,0%8,5%
1965–197496,4%13,5%
1975–19910,9%45,9%
1992–20052,7%13,6%
2006–20140,0%9,4%
2015 en later0,0%7,2%

Sterrenkwartier-West Nissewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 96,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sterrenkwartier-West vergeleken met Nissewaard
WoningtypeStavenSterrenkwartier-WestNissewaard
Vrijstaand6,3%3,8%
Twee-onder-een-kap31,3%10,2%
Hoekwoning13,4%8,6%
Tussenwoning49,1%37,3%
Appartement0,0%39,8%
Onbekend type0,0%0,4%

Sterrenkwartier-West Nissewaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
102
39,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
437 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Sterrenkwartier

Alle buurten in Nissewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.