Groenpeil

Roderwolde in Noordenveld

Buurt in wijk Wijk 00 Roden, gemeente Noordenveld, postcodegebied 9315. 290 inwoners in 126 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 61 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,0%.

Woningen
126
CBS 2025
Inwoners
290
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 477.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
60,7%
EP-Online, 61 gelabeld
Dekking energielabels
48,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Roderwolde
Labelverdeling Roderwolde
LabelAandeelWoningen
A+3,3%2
A34,4%21
B23,0%14
C23,0%14
E4,9%3
F4,9%3
G6,6%4
Totaal gelabeld100%61
Ter vergelijking: gemeente Noordenveld
Ter vergelijking: gemeente Noordenveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%164
A+++3,1%266
A++1,3%109
A+2,1%184
A28,9%2.486
B17,8%1.530
C25,2%2.175
D9,2%791
E4,7%407
F2,9%249
G2,9%254
Totaal gelabeld100%8.615
Energielabels Roderwolde vergeleken met Noordenveld
LabelStavenRoderwoldeNoordenveld
A++++0,0%1,9%
A+++0,0%3,1%
A++0,0%1,3%
A+3,3%2,1%
A34,4%28,9%
B23,0%17,8%
C23,0%25,2%
D0,0%9,2%
E4,9%4,7%
F4,9%2,9%
G6,6%2,9%

Roderwolde Noordenveld

Deze verdeling gaat over de 48,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Roderwolde vergeleken met Noordenveld
BouwperiodeStavenRoderwoldeNoordenveld
vóór 194519,7%8,8%
1945–196413,1%13,5%
1965–197411,5%26,3%
1975–199136,1%21,6%
1992–20058,2%17,4%
2006–20149,8%6,5%
2015 en later1,6%5,9%

Roderwolde Noordenveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 36,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Roderwolde vergeleken met Noordenveld
WoningtypeStavenRoderwoldeNoordenveld
Vrijstaand55,7%27,8%
Twee-onder-een-kap37,7%30,9%
Hoekwoning3,3%6,3%
Tussenwoning3,3%18,7%
Appartement0,0%15,4%
Onbekend type0,0%0,9%

Roderwolde Noordenveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
74,0%
CBS 2024
Installaties
75
59,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
328 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Roden

Alle buurten in Noordenveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.