Groenpeil

Roden West in Noordenveld

Buurt in wijk Wijk 00 Roden, gemeente Noordenveld, postcodegebied 9301 en postcodegebied 9302 en postcodegebied 9311. 6.865 inwoners in 3.058 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.918 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,0%.

Woningen
3.058
CBS 2025
Inwoners
6.865
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 370.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
62,5%
EP-Online, 1.918 gelabeld
Dekking energielabels
62,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Roden West
Labelverdeling Roden West
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,8%16
A++2,0%39
A+2,1%40
A30,8%590
B26,7%513
C32,7%627
D4,2%81
E0,4%8
F0,1%2
G0,1%1
Totaal gelabeld100%1.918
Ter vergelijking: gemeente Noordenveld
Ter vergelijking: gemeente Noordenveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%164
A+++3,1%266
A++1,3%109
A+2,1%184
A28,9%2.486
B17,8%1.530
C25,2%2.175
D9,2%791
E4,7%407
F2,9%249
G2,9%254
Totaal gelabeld100%8.615
Energielabels Roden West vergeleken met Noordenveld
LabelStavenRoden WestNoordenveld
A++++0,1%1,9%
A+++0,8%3,1%
A++2,0%1,3%
A+2,1%2,1%
A30,8%28,9%
B26,7%17,8%
C32,7%25,2%
D4,2%9,2%
E0,4%4,7%
F0,1%2,9%
G0,1%2,9%

Roden West Noordenveld

Deze verdeling gaat over de 62,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Roden West vergeleken met Noordenveld
BouwperiodeStavenRoden WestNoordenveld
vóór 19450,2%8,8%
1945–19640,2%13,5%
1965–197421,7%26,3%
1975–199143,7%21,6%
1992–200527,6%17,4%
2006–20145,2%6,5%
2015 en later1,4%5,9%

Roden West Noordenveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 43,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Roden West vergeleken met Noordenveld
WoningtypeStavenRoden WestNoordenveld
Vrijstaand15,5%27,8%
Twee-onder-een-kap38,7%30,9%
Hoekwoning8,3%6,3%
Tussenwoning30,2%18,7%
Appartement7,3%15,4%
Onbekend type0,0%0,9%

Roden West Noordenveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
1.486
48,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
5.566 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Roden

Alle buurten in Noordenveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.