Groenpeil

Noordwijkerhout Centrum in Noordwijk

Buurt in wijk Noordwijkerhout, gemeente Noordwijk, postcodegebied 2211. 1.700 inwoners in 880 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 590 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,1%.

Woningen
880
CBS 2025
Inwoners
1.700
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 358.000
CBS 2025, gemeente € 516.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
58,0%
EP-Online, 590 gelabeld
Dekking energielabels
67,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Noordwijkerhout Centrum
Labelverdeling Noordwijkerhout Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++7,6%45
A++4,7%28
A+6,4%38
A28,6%169
B10,5%62
C19,7%116
D7,3%43
E8,5%50
F2,7%16
G3,9%23
Totaal gelabeld100%590
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%99
A+++8,0%1.133
A++1,7%244
A+3,4%474
A32,2%4.543
B17,1%2.414
C20,6%2.904
D7,2%1.018
E4,6%650
F2,4%339
G2,2%307
Totaal gelabeld100%14.125
Energielabels Noordwijkerhout Centrum vergeleken met Noordwijk
LabelStavenNoordwijkerhout CentrumNoordwijk
A++++0,0%0,7%
A+++7,6%8,0%
A++4,7%1,7%
A+6,4%3,4%
A28,6%32,2%
B10,5%17,1%
C19,7%20,6%
D7,3%7,2%
E8,5%4,6%
F2,7%2,4%
G3,9%2,2%

Noordwijkerhout Centrum Noordwijk

Deze verdeling gaat over de 67,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordwijkerhout Centrum vergeleken met Noordwijk
BouwperiodeStavenNoordwijkerhout CentrumNoordwijk
vóór 194521,5%9,3%
1945–196422,4%12,8%
1965–19741,2%14,8%
1975–19915,3%22,3%
1992–20054,1%12,2%
2006–201438,0%16,7%
2015 en later7,6%12,0%

Noordwijkerhout Centrum Noordwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 38,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Noordwijkerhout Centrum vergeleken met Noordwijk
WoningtypeStavenNoordwijkerhout CentrumNoordwijk
Vrijstaand2,4%8,3%
Twee-onder-een-kap10,0%13,2%
Hoekwoning13,6%7,9%
Tussenwoning28,1%30,5%
Appartement45,9%37,1%
Onbekend type0,0%3,0%

Noordwijkerhout Centrum Noordwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
155
17,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
538 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordwijkerhout

Alle buurten in Noordwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.