Groenpeil

Zeeburg in Noordwijk

Buurt in wijk Noordwijkerhout, gemeente Noordwijk, postcodegebied 2211. 2.325 inwoners in 1.046 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 683 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
1.046
CBS 2025
Inwoners
2.325
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 397.000
CBS 2025, gemeente € 516.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
69,3%
EP-Online, 683 gelabeld
Dekking energielabels
65,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zeeburg
Labelverdeling Zeeburg
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%2
A+0,7%5
A29,9%204
B38,4%262
C28,1%192
D1,3%9
E0,6%4
F0,6%4
G0,1%1
Totaal gelabeld100%683
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%96
A+++7,8%1.103
A++1,6%231
A+2,8%391
A32,6%4.617
B17,3%2.440
C20,5%2.898
D7,4%1.041
E4,8%672
F2,4%338
G2,2%314
Totaal gelabeld100%14.141
Energielabels Zeeburg vergeleken met Noordwijk
LabelStavenZeeburgNoordwijk
A++++0,0%0,7%
A+++0,3%7,8%
A++0,0%1,6%
A+0,7%2,8%
A29,9%32,6%
B38,4%17,3%
C28,1%20,5%
D1,3%7,4%
E0,6%4,8%
F0,6%2,4%
G0,1%2,2%

Zeeburg Noordwijk

Deze verdeling gaat over de 65,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zeeburg vergeleken met Noordwijk
BouwperiodeStavenZeeburgNoordwijk
vóór 19452,8%9,2%
1945–19641,2%12,7%
1965–19741,3%14,8%
1975–199194,3%22,4%
1992–20050,3%12,2%
2006–20140,0%17,0%
2015 en later0,1%11,7%

Zeeburg Noordwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 94,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zeeburg vergeleken met Noordwijk
WoningtypeStavenZeeburgNoordwijk
Vrijstaand3,2%8,3%
Twee-onder-een-kap8,1%13,4%
Hoekwoning13,9%7,7%
Tussenwoning47,3%30,5%
Appartement27,5%37,2%
Onbekend type0,0%3,0%

Zeeburg Noordwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
445
42,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.414 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Noordwijkerhout

Alle buurten in Noordwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.