Groenpeil

Nunspeet-West in Nunspeet

Buurt in wijk Wijk 00 Nunspeet, gemeente Nunspeet, postcodegebied 8071. 9.270 inwoners in 4.156 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.468 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,4%.

Woningen
4.156
CBS 2025
Inwoners
9.270
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 393.000
CBS 2025, gemeente € 451.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
63,7%
EP-Online, 2.468 gelabeld
Dekking energielabels
59,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nunspeet-West
Labelverdeling Nunspeet-West
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%8
A+++3,9%97
A++1,9%46
A+1,2%29
A32,0%789
B24,4%602
C25,0%617
D4,1%101
E3,0%75
F1,9%47
G2,3%57
Totaal gelabeld100%2.468
Ter vergelijking: gemeente Nunspeet
Ter vergelijking: gemeente Nunspeet
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%27
A+++5,1%400
A++3,0%238
A+2,5%195
A32,0%2.513
B16,5%1.292
C25,4%1.992
D6,6%520
E3,7%293
F2,1%163
G2,8%216
Totaal gelabeld100%7.849
Energielabels Nunspeet-West vergeleken met Nunspeet
LabelStavenNunspeet-WestNunspeet
A++++0,3%0,3%
A+++3,9%5,1%
A++1,9%3,0%
A+1,2%2,5%
A32,0%32,0%
B24,4%16,5%
C25,0%25,4%
D4,1%6,6%
E3,0%3,7%
F1,9%2,1%
G2,3%2,8%

Nunspeet-West Nunspeet

Deze verdeling gaat over de 59,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nunspeet-West vergeleken met Nunspeet
BouwperiodeStavenNunspeet-WestNunspeet
vóór 19457,0%6,5%
1945–196419,9%12,1%
1965–19744,8%20,5%
1975–199133,3%22,0%
1992–200516,8%10,4%
2006–201411,5%10,5%
2015 en later6,7%18,0%

Nunspeet-West Nunspeet

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 33,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nunspeet-West vergeleken met Nunspeet
WoningtypeStavenNunspeet-WestNunspeet
Vrijstaand13,4%19,1%
Twee-onder-een-kap22,6%22,4%
Hoekwoning10,9%9,0%
Tussenwoning24,1%24,7%
Appartement29,0%16,6%
Onbekend type0,0%8,2%

Nunspeet-West Nunspeet

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
916
22,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.609 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
45
98 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Nunspeet

Alle buurten in Nunspeet

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.