Groenpeil

Nunspeet-Zuid in Nunspeet

Buurt in wijk Wijk 00 Nunspeet, gemeente Nunspeet, postcodegebied 8071 en postcodegebied 8072. 320 inwoners in 132 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 136 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,4%.

Woningen
132
CBS 2025
Inwoners
320
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 535.000
CBS 2025, gemeente € 451.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
67,6%
EP-Online, 136 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nunspeet-Zuid
Labelverdeling Nunspeet-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++16,2%22
A++26,5%36
A+0,7%1
A15,4%21
B8,8%12
C22,8%31
D2,2%3
E3,7%5
F2,9%4
G0,7%1
Totaal gelabeld100%136
Ter vergelijking: gemeente Nunspeet
Ter vergelijking: gemeente Nunspeet
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%27
A+++5,1%400
A++3,0%238
A+2,5%195
A32,0%2.513
B16,5%1.292
C25,4%1.992
D6,6%520
E3,7%293
F2,1%163
G2,8%216
Totaal gelabeld100%7.849
Energielabels Nunspeet-Zuid vergeleken met Nunspeet
LabelStavenNunspeet-ZuidNunspeet
A++++0,0%0,3%
A+++16,2%5,1%
A++26,5%3,0%
A+0,7%2,5%
A15,4%32,0%
B8,8%16,5%
C22,8%25,4%
D2,2%6,6%
E3,7%3,7%
F2,9%2,1%
G0,7%2,8%

Nunspeet-Zuid Nunspeet

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nunspeet-Zuid vergeleken met Nunspeet
BouwperiodeStavenNunspeet-ZuidNunspeet
vóór 194511,0%6,5%
1945–19644,4%12,1%
1965–19744,4%20,5%
1975–199110,3%22,0%
1992–200519,1%10,4%
2006–201410,3%10,5%
2015 en later40,4%18,0%

Nunspeet-Zuid Nunspeet

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 40,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nunspeet-Zuid vergeleken met Nunspeet
WoningtypeStavenNunspeet-ZuidNunspeet
Vrijstaand36,0%19,1%
Twee-onder-een-kap2,2%22,4%
Hoekwoning5,9%9,0%
Tussenwoning4,4%24,7%
Appartement36,0%16,6%
Onbekend type15,4%8,2%

Nunspeet-Zuid Nunspeet

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
40
30,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
184 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Nunspeet

Alle buurten in Nunspeet

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.