Groenpeil

Buitenlust in Oegstgeest

Buurt in wijk Oegstgeest West, gemeente Oegstgeest, postcodegebied 2341. 705 inwoners in 309 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 252 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,7%.

Woningen
309
CBS 2025
Inwoners
705
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 407.000
CBS 2025, gemeente € 600.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
73,0%
EP-Online, 252 gelabeld
Dekking energielabels
81,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitenlust
Labelverdeling Buitenlust
LabelAandeelWoningen
A+++2,0%5
A++27,0%68
A+23,0%58
A16,7%42
B4,4%11
C12,7%32
D4,4%11
E5,6%14
F2,8%7
G1,6%4
Totaal gelabeld100%252
Ter vergelijking: gemeente Oegstgeest
Ter vergelijking: gemeente Oegstgeest
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%19
A+++3,8%265
A++1,9%134
A+5,1%353
A37,8%2.623
B12,8%887
C20,7%1.434
D6,3%439
E5,8%404
F3,1%213
G2,5%173
Totaal gelabeld100%6.944
Energielabels Buitenlust vergeleken met Oegstgeest
LabelStavenBuitenlustOegstgeest
A++++0,0%0,3%
A+++2,0%3,8%
A++27,0%1,9%
A+23,0%5,1%
A16,7%37,8%
B4,4%12,8%
C12,7%20,7%
D4,4%6,3%
E5,6%5,8%
F2,8%3,1%
G1,6%2,5%

Buitenlust Oegstgeest

Deze verdeling gaat over de 81,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitenlust vergeleken met Oegstgeest
BouwperiodeStavenBuitenlustOegstgeest
vóór 194525,8%11,7%
1945–196446,8%12,4%
1965–19742,0%17,0%
1975–19911,6%19,0%
1992–20050,0%12,6%
2006–20140,0%20,6%
2015 en later23,8%6,7%

Buitenlust Oegstgeest

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 46,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitenlust vergeleken met Oegstgeest
WoningtypeStavenBuitenlustOegstgeest
Vrijstaand1,2%6,3%
Twee-onder-een-kap4,4%14,8%
Hoekwoning11,1%7,4%
Tussenwoning61,1%32,1%
Appartement22,2%39,2%
Onbekend type0,0%0,2%

Buitenlust Oegstgeest

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
66,0%
CBS 2024
Installaties
158
51,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
407 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oegstgeest West

Alle buurten in Oegstgeest

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.