Groenpeil

Nieuw-Rhijngeest in Oegstgeest

Buurt in wijk Oegstgeest West, gemeente Oegstgeest, postcodegebied 2341 en postcodegebied 2342. 3.585 inwoners in 1.232 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 982 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,5%.

Woningen
1.232
CBS 2025
Inwoners
3.585
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 775.000
CBS 2025, gemeente € 600.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
98,8%
EP-Online, 982 gelabeld
Dekking energielabels
79,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Nieuw-Rhijngeest
Labelverdeling Nieuw-Rhijngeest
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%14
A+++24,0%236
A++1,2%12
A+8,0%79
A63,3%622
B0,7%7
C0,7%7
D0,1%1
E0,1%1
F0,3%3
Totaal gelabeld100%982
Ter vergelijking: gemeente Oegstgeest
Ter vergelijking: gemeente Oegstgeest
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%19
A+++3,9%266
A++2,0%138
A+5,4%371
A37,1%2.551
B12,9%887
C20,9%1.439
D6,3%432
E5,7%393
F3,1%210
G2,5%170
Totaal gelabeld100%6.876
Energielabels Nieuw-Rhijngeest vergeleken met Oegstgeest
LabelStavenNieuw-RhijngeestOegstgeest
A++++1,4%0,3%
A+++24,0%3,9%
A++1,2%2,0%
A+8,0%5,4%
A63,3%37,1%
B0,7%12,9%
C0,7%20,9%
D0,1%6,3%
E0,1%5,7%
F0,3%3,1%
G0,0%2,5%

Nieuw-Rhijngeest Oegstgeest

Deze verdeling gaat over de 79,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuw-Rhijngeest vergeleken met Oegstgeest
BouwperiodeStavenNieuw-RhijngeestOegstgeest
vóór 19451,1%11,8%
1945–19640,1%12,7%
1965–19740,0%17,1%
1975–19910,6%19,3%
1992–20050,1%12,7%
2006–201461,5%19,6%
2015 en later36,6%6,9%

Nieuw-Rhijngeest Oegstgeest

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 61,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Nieuw-Rhijngeest vergeleken met Oegstgeest
WoningtypeStavenNieuw-RhijngeestOegstgeest
Vrijstaand7,3%6,4%
Twee-onder-een-kap22,0%14,5%
Hoekwoning3,8%7,7%
Tussenwoning30,9%31,8%
Appartement36,0%39,4%
Onbekend type0,0%0,2%

Nieuw-Rhijngeest Oegstgeest

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
521
42,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.559 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
73
113 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Oegstgeest West

Alle buurten in Oegstgeest

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.